Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2013 - 7.11.2013

Festival euro-scene Lipsko: tanec z Prahy

Rozmanitost české nezávislé taneční scény budou na 23. Festivalu současného divadla euro-scene Lipsko reprezentovat dvě rozdílná, přesto velice zajímavá vystoupení: „Tanec magnetické balerínky“ Andrey Miltnerové a taneční duet „Orbis pictus“ souboru Nanohach.

Andrea Miltnerová: „Tanec magnetické balerínky“ (taneční sólo)

Ve svém sólu „Tanec magnetické balerínky“ si Andrea Miltnerová pohrává se vztahem mezi balerínou a můrou, mezi tancem a přírodou. Pohyby její taneční sukénky připomínají marné pokusy hmyzu o únik z našeho světa.

Andrea Miltnerová získala taneční vzdělání ve svém rodném městě Londýně, načež ji hledání českých kořenů přivedlo do Prahy. Tančila v baletním souboru Národního divadla a působila jako choreografka a tanečnice na volné noze. Ve svých choreografiích propojuje barokní a moderní tanec. Festivalu euro-scene Lipsko se účastnila již v roce 2011, kdy předvedla díla „Pentimento“ a „Fractured“.

Koncepce, choreografie a tanec: Andrea Miltnerová
Osvětlení, zvuk, scéna a kostýmy: Jan Komárek
Trvání: 30min


 

Soubor Nanohach: „Orbis pictus“ (taneční duet)
Německá premiéra

V „Orbis pictus“ zkoumá soubor Nanohach nevědomí. Muž a žena se pomocí vzpomínek pokoušejí probádat minulost. Choreografové Michal Záhora a Lenka Bartůňková společně se známým světelným designérem Janem Komárkem vytvořili obrazy fascinujících halucinací.

Soubor založili v roce 2004 absolventi konzervatoře Duncan Centre Praha a dnes patří k nejznámějším pražským skupinám. Umělci z Nanohach spolupracují s domácími i zahraničními choreografy, např. s Nigelem Charnockem. Nanohach se zaměřuje na mezinárodní projekty a kreativní propojení tance a divadla.

Koncepce a choreografie: Lenka Bartůňková, Michal Záhora
Hudba: Carlo Natoli
Scéna a osvětlení: Jan Komárek
Tanečníci: Dagmar Chaloupková, Michal Záhora

6. 11. 2013, 19:30 – 21:15
7. 11. 2013 22:00 – 23:45

Vstupné: 25,- € / zvýhodněné 21,- €, Objednávky lístků online

 


 

Euro-scene Lipsko – Divadlo a tanec staré i nové Evropy

23. ročník festivalu euro-scene Lipsko se koná 5. - 10. listopadu 2013. Festival současného evropského tance a divadla přináší 12 hostujících souborů z 11 zemí ve 24 představení a 8 hrách. Představeny budou formy tanečního, hudebního i činoherního divadla, performance a také jedna hra pro děti.

Tématem festivalu je letos „černé mléko“. Tato metafora odkazuje na stejnojmennou hru lotyšského režiséra Alvise Hermanise, která bude v rámci festivalu také uvedena. Hra pojednává o ztrátě identity venkova a nebezpečích globalizace. „Moto festivalu lze také chápat jako synonymum úpadku a rozkladu, vzniku a zániku či změny úhlu pohledu během našeho života“, doplňuje ředitelka festivalu Ann-Elisabeth Wolff.

Místo konání:
LOFFT. Lindenauer Markt 21, 04177 Leipzig
Datum:

Od: 6.11.2013
Do: 7.11.2013

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala