Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.9.2017 18:30

Prezentace e-knihy „European Angst“ & debata

České centrum v Bruselu Vás srdečně zve na představení e-knihy „European Angst“ následovanou debatou na téma populismu, extremismu a euroskepticismu v současné evropské společnosti. Akce se koná v návaznosti na dvoudenní konferenci konanou v prosinci minulého roku v paláci BOZAR. Uvedení knihy a debata se uskuteční 5. září 2017 v 18:30 v prostorách Parlamentaria. Vstup zdarma, registrace povinná (viz níže).

Událost navazuje na konferenci organizovanou v prosinci, která se kladla za cíl prolomit liberální konsensus a vyřešit otázku, jak se vypořádat s projevy zášti, vzteku a strachu, které se v Evropě šíří. Na prosincové konferenci se svými příspěvky vystoupili autoři, vědci, intelektuálové a novináři z různých sfér a s různými pohledy a názory na danou problematiku, mimo jiné osobnosti jako Slavoj Žižek, Didier Eribon, Elif Şafak, Sonia Seymour Mikich, držitelka Nobelovy ceny za literaturu Herta Müller a více než 40 studentů. Právě studenti hráli na konferenci důležitou roli, když na jejím základě sepsali manifest o budoucnost Evropy, který byl následně předán úředníkům Evropské unie.

Diskuze se zúčastní Jo Leinen, německý europoslanec a prezident European Movement International, Cristina Nord, ředitelka kulturního programu v Goethe Institut v Bruselu a Anna-Lena Sender, studentka programu Euroculture na univerzitě v Göttingenu a Groningenu. Diskuzi bude moderovat Joanna Nahorska z European Endowment for Democracy.

 

Kdy: 5. září 2017, 18:30

Kde: Parlamentarium, Rue Wiertz 60, 1047 Brusel

Více informací http://www.goethe.de/bruessel

Registrace na

https://www.goethe.de/ins/be/fr/ver/european-angst-das-nachspiel.html

Více informací o prosincové konferenci https://www.goethe.de/europeanangst

 

Místo konání:

Parlamentarium, Rue Wiertz 60, 1047 Brusel

Datum:

5.9.2017 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala