Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2011 - 11.9.2011

„European Culture Congress“ - oficiální kulturní akce polského předsednictví v Radě Eu

Národní audiovizuální institut jako gestor Státního kulturního programu polského předsednictví v Radě EU 2011 organizuje ve druhé polovině roku 2011 řadu kulturních aktivit se společnou ideou: „Umění jako nástroj společenských změn”. K těmto akcím patří více než 70 festivalů, desítky speciálních projektů a také „Evropský kulturní kongres“ ve Vratislavi. Během čtyř zářijových dnů vystoupí v tomto univerzitním městě stovky významných osobností ze všech oblastí kultury, a to nejen polských, ale z celé Evropy.

Evropský kulturní kongres ve Vratislavi je organizován pod heslem „Totální synergie“ čili propojení uměleckých oblastí a druhů, fúze teorie a praxe, kulturní a generační integrace, zapojení umění do běžného života. Po čtyři dny – non stop – budou mít tvůrci i publikum, vědci i umělci, politici i nezávislí organizátoři kulturního života, autoři i blogeři možnost seznámit se se současnou kulturou v kondenzované podobě.

Kongres nabízí umělecké projekty a série diskusí za účasti tvůrců a teoretiků umění. Kongresu se účastní takové osobnosti jako polský filosof Zygmunt Bauman, americký prof. Graham Burnett, kultovní osobnost španělské urbanistiky Santiago Cirugeda, ředitel pařížského ultramoderního kulturního centra la Gaîté lyrique Jérôme Delormas, italský filosof a spisovatel Umberto Eco, britský hudebník Brian Eno, legendární německá rocková avantgardní skupina Faust, belgický režisér Jan Fabre, britský rocker Jonny Greenwood, irský hudebník Aphex Twin (Richard D. James) a řada dalších. Českou republiku bude reprezentovat ředitel mezinárodního hudebního festivalu „Pražské jaro“ Roman Bělor. V čestném výboru ECC je po boku polského spisovatele Tadeusze Różewicze také první prezident České republiky a spisovatel Václav Havel.

 

Polský ministr kultury Bogdan Zdrojewski ohodnotil tuto akci takto: „Jde o nejdůležitější a bezprecedentní událost Polského předsednictví v kulturní oblasti... Jsem přesvědčen, že Evropský kongres kultury organizovaný ve Vratislavi bude skutečným Setkáním inspirujícím k diskusi, Setkáním s velkými uměleckými prožitky a radostí z oslav evropské kultury.“

 

Všechny akce budou vysílány v internetu.

 

Další informace a podrobný progam na: www.culturecongress.eu

 

Místo konání:
Wrocław, Hala Stulecia, miejskie instytucje kulturalne, miejska przestrzeń publiczna
Datum:

Od: 8.9.2011
Do: 11.9.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala