Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2010 0:00 - 0:00

Eva Pilarová

Koncert a Aftershow-párty

 

Eva Pilarová (zpěv), Vít Fiala (basa), Milan Dvořák (piano)

 

Eva Pilarová je další legendární českou zpěvačkou, kterou klub Schlot hostí. České publikum ji obdivuje od šedesátých let, kdy vystupovala v pražském divadle Semafor. Tam také vznikla jazzová opera Dobře placená procházka, ve které mladá zpěvačka vystoupila spolu s Jiřím Suchým, Jiřím Šlitrem a Hanou Hegerovou. Miloš Forman zfilmoval tuto jazzovou operu pro televizní vysílání.

 

Eva Pilarová se objevila rovněž na filmovém plátně: po boku Karla Gotta zpívala ve filmovém muzikálu Kdyby tisíc klarinetů a spisovatel Josef Škvorecký, který se netajil svým obdivem k ní, pro ni napsal roli zpěvačky Clary Reginy ve filmu Zločin v šantánu režiséra Jiřího Menzela.

 

Dnes se tato trojnásobná vítězka renomovaného Zlatého slavíka, vícekrát vyznamenaná zlatou a platinovou deskou, věnuje stejně jako na počátku své kariéry především jazzu a swingu. Příležitostně zabrousí i do jiných hudebních žánrů: v roce 2005 doprovázela houslistu Pavla Šporcla na jeho Paganini turné a nezdráhala se ani opakovaně vystoupit na Rock Open Air v Trutnově. Zde ji nadšeně oslavovaly tisíce mladých fanoušků a média ji zvolila „Královnou festivalu“.

Ve Schlotu Evu Pilarovou doprovodí Vít Fiala na basu a Milan Dvořák na křídlo. Tato trojice již společně hostovala v USA, Rusku a v dalších evropských zemích.

 

S laskavou podporou Škody Auto Deutschland GmbH a Dr. Lubose Frana, očního lékaře, Bayerischer Platz 9, 10779 Berlin (www.augenkraft.com).

 

Středa, 5.5., 20.00 hod.

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe, Chausseestraße 18, 10115 Berlin

Vstupné: 10,- €, sníž. 8,- €

 

V návaznosti

Aftershow-párty

DJ Hr. Kaiser připomene hity Evy Pilarové

Středa, 5.5. od 22.00 hod.

Sharon Stonewall Bar, Kleine Präsidentenstraße 3, 10178 Berlin

Vstup zdarma

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

5.5.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Berlín


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala