Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2013 18:00 - 23:00

Evropská Literární Noc poprvé ve Vratislavi

21. září Vratislav se poprvé promění v hlavní evropské město literatury. Bude se číst současná evropská literatura ve zcela nových překladech do polštiny. Z českých autorů se zde představí Petr Šabach s povídkou „Kveldsmat“ ze sbírky „S jedním uchem naveselo“.

První polský ročník literárního happeningu představí výběr ze současné evropské literární scény a poodhalí kouzlo velkých i malých literatur v přednesu hereckých a známých osobností, na neznámých nebo kouzelných místech Vratislavi. Noc literatury bude tedy setkáním s příběhy a městem tak, jak ho neznáme. Do projektů se již zapojily Brno, Bukurešť, Dublin, Lisabon, Vilnius, Praha a Vratislav. 

Letošním leitmotivem Noci literatury bude cestování. Na tu jednu noc spisovatele skrz svá díla povedou své čtenáře a posluchače skrz neznáma místa a skrz nové zážitky z jiných měst a kultur. Na jednu noc se Vratislav díky literatuře stane symbolickou bránou do různých evropských měst.

Své čtenáře na cestu povede deset evropských spisovatelů: Ylljet Aliçka z Albánie, Harkaitz Cano ze Španělska, Philippe Claudel z Francie, Herkus Kuncius z Litvy, Borislav Pekić z Srbska, Petr Šabach z České republiky, Ingo Schulze z Německa, Zadie Smith z Velké Británie, David Soares z Portugalska i Colm Tóibin z Irska.

Jednotlivá čtení se uskuteční souběžně na různých místech od 18.00 hod. do 23.00 hod.

Program událostí již za nedlouho na stránkách Českého centra.

Místo konání:
Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
Datum:

21.9.2013 18:00 - 23:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala