Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2014

#Babelpics | Fotografická soutěž k Evropskému dnu jazyků

Od roku 2011 se berlínské základní školy účastní 25. a 26. září jazykových minikurzů. Také pro letošní rok 2014 jsou pro pozvané základní školy připraveny jazykové minikurzy. Prvním rokem se letos koná fotografická soutěž #babelpics, kterou pořádá EUNIC Berlin na webu.

V roce 2013 bylo na Evropském dnu jazyků zastoupeno 19 kulturních institutů z EUNIC Berlin za podpory 15 studentů ze Státních evropských škol v Berlíně (SESB). Akce se konala ve 26 knihovnách, mluvilo se 18 jazyky a zúčastnilo se jí přes 1000 dětí. Také pro letošní rok 2014 jsou pro pozvané základní školy připraveny jazykové minikurzy.  

Prvním rokem se letos koná fotografická soutěž #babelpics, kterou pořádá EUNIC Berlin na webu. Je určena všem, kteří se zajímají o evropské jazyky, kulturu a vícejazyčnost. Nezáleží na věku či na tom, jestli trávíte dovolenou na cestách nebo v domácím pohodlí, rozhlédněte se zkrátka po okolí a přispějte Vašimi originálními a zábavnými fotkami, které se budou týkat tématu vícejazyčnosti a kulturní různorodosti v Evropě.

Fotografie na téma „Vícejazyčnost“ včetně klíčového slova #babelpics a krátkého komentáře v rodné či cizí řeči je nutné postovat do 26.9.2014 na internetové stránce EUNIC Berlin-Fanpage nebo zaslat na emailovou adresu babelpics@eunic-berlin.eu.

Soutěž se koná ve spolupráci zastoupení Evropské komise v Berlíně a Zentral- und Landesbibliothek Berlin.

Těšíme se na Vaše příspěvky!

Místo konání:

Datum:

26.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala