Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.9.2017

České centrum @ Evropský den jazyků 2017

V sobotu 23. září, Evropský den jazyků znovu zdůrazní kulturní a jazykovou rozmanitost našeho kontitentu. Tato akce, která je každoročně organizována od roku 2001 z iniciativy Evropské rady a Evropské unie, si vytýčila za svůj cíl zvýšit pozornost veřejnosti pokud jde o význam výuky cizích jazyků jako podstatného nástroje upevňování vztahů mezi členskými státy EU.

Při této příležitosti členové EUNIC v Bukurešti (Sdružení evropských národních kulturních institutů) a představitelé Evropské komise v Bukurešti zvou rumunskou veřejnost na 16. lingvistickou přehlídku, jehož hostitelem je letos zahrada domu Filipescu Cesianu, památníku Městského muzea Bukurešť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 institutů a diplomatických zastoupení předkládá návštěvníkům jazykové semináře pro děti, demonstrativní lekce jednotlivých jazyků a „speak dating” pro studenty a dospělé. Všichni, kteří se zúčastní minimálně dvou aktivit, mají možnost vyhrát pestré ceny nabízené organizátory (jazykové kurzy, jazykové semináře, pozvánky na kulturní akce, slovníky atd.) u příležitosti tomboly, která uzavře akci.

 

 

Evropský den jazyků,
sobota 23. září,  11:00 hod. - 17 :00  hod.,
Casa Filipescu Cesianu, Calea Victoriei 151, București.
Vstup volný.

Účastníci akce – Ambasada Švédska, British Council, České centrum, Národní kulturní centrum Rómů, FCG, Rakouské kulturní fórum , Institut Balassi, Institut Cervantes, Rumunský kulturní institut, Francouzský institut v Bukurešti, Goethe Institut, Italský Institut, Polský Institut a Turecký Institut Yunus Emre. 

 

 

Místo konání:

Casa Filipescu Cesianu Calea Victoriei nr. 151, Bukurešť

Datum:

23.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala