Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.6.2010 0:00 - 31.7.2010 0:00

EXHIBITION IS (no)T...

Název výstavy je osobistým klíčem, v němž je obsažen její koncept. Slovo „exhibition” (výstava) pouze zdánlivě navazuje na prezentaci tvorby umělců v tradičním slova smyslu. Zdánlivé, protože slova „is (no)t” jsou zároveň ukazatelem pro samotného příjemce, který nemá nic společného s klasickou výstavou, ale spíše s uměleckým experimentem. Prezentaci můžeme přirovnat k cestě do světa dvou výjimečných umělců Jiřího Davida a Jiřího Kovandy.


Jiří David i Jiří Kovanda společně již realizovali mnoho instalací a akcí, jeden druhému vděčí za mnoho zejména v oblasti tvůrčí. Společně po pádu komunismu také odjeli na svoji první velkou cestu. Byla to ona slavná cesta do New Yorku, jejíž dokumentaci bude možné zhlédnout na výstavě.

 

Kromě „částí nepředvídatelných” se objeví takové práce Jiřího Davida jako fotografie ze známého cyklu Hidden Image,  jeho nově vzniklá instalace 1 minute, 40 second a práce zpochybňující klasickou představu o formě obrazu Immune against to immortality. Jiří Kovanda se kromě svých konceptuálních a zároveň poeticko minimalistických koláží chopí výzvy a vytvoří nové dílo – speciálně na tuto výstavu.

 

Záštitu nad projektem převzal velvyslanec ČR ve Varšavě Jan Sechter.

 

Více na: www.dominikprojects.org

 

 

 

 

 


 

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 25.6.2010 0:00
Do: 31.7.2010 0:00

Organizátor:

Dominik Art Projects


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala