Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.11.2006 0:00 - 2.12.2006 0:00

Farma v jeskyni: Sclavi / Emigrantova píseň

Představní souboru Farma v jeskyni, které v létě získalo tři hlavní ceny Edinburghského Fringe festivalu v Riverside Studios v Londýně.

 

Inscenace vypráví příběh anonymního gastarbeitera, který se po letech vrací z Ameriky do své vesnice na Slovensku. Skutečnost se však vysněnému návratu vůbec nepodobá. Jeho místo je obsazené. Dcera ho nepoznává, žena se mu vyhýbá, známí ho přehlížejí. Ačkoliv se vrátil, emigrantem zůstal.

 

Představení není jen smyšleným příběhem, ale i živou zkušeností účinkujících herců. Mnozí členové souboru včetně uměleckého šéfa a režiséra Viliama Dočolomanského jsou totiž Slované v určité roli uprchlíka v Praze. Scénář čerpá z pobytu a výzkumu divadelníků ve vesnicích východního Slovenska, z dopisů emigrantů, části trilogie Karla Čapka Hordubal a ze studia starých rusínských písní.

 

Název inscenace vychází z latinského slova „Sclavi“, které označuje jak Slovany, tak otroky. Slované doposud ve světě zůstávají levnou pracovní sílou.

 

Tvůrci představení jsou české, slovenské, polské, ukrajinské a srbské národnosti a s příslušnou dávkou sebeironie si uvědomují propast mezi slavjanofilskými idejemi a dnešní realitou Slovanů v Evropě.

 

Kromě ceny Alfréda Radoka se inscenace pyšní i cenou Velijka Maričiće za nejlepší představení na festivalu Malých scén v Rijece a cenou Divadelních novin za choreografii a režii pro Viliama Dočolomanského.

 

 

 

Na letošním Fringe Festivalu v Edinburku získala Farma v jeskyni za toto představení následující ceny:

 

Fringe First Award

2006 Total Theatre Award

Herald Angel Award

 

Vstupenky: 020 8237 1111

 

www.infarma.info

www.riversidestudios.co.uk

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

V rámci projektu Invaze do Evropy, www.czech-invasion.cz

 

                       

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

Od: 29.11.2006 0:00
Do: 2.12.2006 0:00

Organizátor:

FEEAST, Czech Centre, Riverside Studios


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala