Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2019 - 3.11.2019

Fashionclash 2019

11. ročník festivalu Fashionclash se letos netradičně koná na podzim - konkrétně ve dnech 1. až 3. listopadu 2019 v Maastrichtu. Účast českých designérů se však již stala samozřejmostí - letos se zde za podpory ČC Rotterdam se svou kolekcí představí na sólové přehlídce Natalie Dufková.

 

Mezinárodní festival módního designu FASHIONCLASH vytváří prostor k setkání mladých a začínajících tvůrců ze všech odvětví spjatých s módou: od textilního designu přes fotografii a tanec až po šperkařství, doplňky či performance. Vedle přehlídek a posledních módních trendů se Fashioncash snaží o propojení kultur, talentů, uměleckých oborů a vzdělání. Usiluje o zařazení módy do sociálního kontextu tak, aby byla přístupna co nejširšímu publiku.

*****

Natalie Dufková je studentkou posledního ročníku magisterského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením prof. Liběny Rochové. V září 2019 prezentovala svou první velkou kolekci jako samostatný designer na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a stejnou kolekci nyní předvede v samostatné přehlídce na FASHIONCLASH v Maastrichtu.

 

  

 

Hlavním zdrojem inspirace nové kolekce SS2020 je pro návrhářku její čtyřměsíční pobyt v Tokiu. Návrhy odráží paradoxy běžného života v japonské metropoli a pod názvem Disconnected Interfaces se skrývá mnoho protikladů. V dámské kolekci Natalie Dufkové převládají netradiční a výrazné materiály i práce s nápadnými až excentrickými tvary. Snoubí se tu prvky japonského streetwearu i specifické elegance. V kolekci dominují atypické, ale zároveň funkční sportovní bundy, jejichž hlavním materiálem je tzv. padákovina. Tkaninu dodala a celou kolekci podpořila firma TEXTIL Kubíček, s.r.o.

 

(Photo © Natália Toporková)

Místo konání:
Maastricht
Datum:

Od: 1.11.2019
Do: 3.11.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala