Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2019 - 23.6.2019

Festival animace A4

21. a 23. června 2019 v Moskvě v Centru dokumentárního filmu proběhne promítání animovaných filmů v rámci festivalu s názvem Festival animace A4, který je organizovaný kulturními centry Visegradské čtyřky. Letos proběhne již 5. ročník tohoto festivalu. Program bude složen ze dvou částí – tradiční výběr prací mladý animátorů a speciální program, složený z těch nejzajímavějších filmů, které byly během minulých ročníků festivalu promítány. Projekce se uskuteční také v Petrohradu.

Na letošním ročníku byly do programu za Českou republiku zařazeny filmy:

 

Malá (rež. Diana Cam Van Nguyen, 2017) – 10'

Desetiminutový snímek Malá vypráví příběh holčičky Rong, která je v Česku cizinkou. Během svého dětství se dostává do různých situací spojených s tím, že pochází z Vietnamu a vypadá jinak než ostatní děti. Rong je zamlklá a čas tráví se svou rybičkou. Jak Rong roste, získává nadhled a sebevědomí. Dospívá až do věku, kdy své mladší sestře Lily může pomoci se starostmi, které sama prožívala – učit ji, že jiná neznamená špatná. Okolnosti ovšem donutí rodinu odjet zpátky do Vietnamu a Rong se musí rozhodnout, zda zůstane v Česku, kde si vybudovala zázemí, nebo odjede se svou rodinou do „cizí“ rodné země.

Bakalářský film Diany Cam Van Nguyen z Katedry animované tvorby na FAMU.

 Hide'n'seek (rež. Barbora Halířová, 2019) – 7'

Když se malý chlapec při hře schová do hodin na zdi, smrskne se jeho život do jediné hry na schovávanou. Stává se z něj starý muž s množstvím vzpomínek na dětství, které se zhmotňují v surreálních hříčkách a vyprávějí o něčem, co se týká každého z nás.

 Absolventský film Báry Halířové z pražské FAMU.

 

Mukumu (rež. Pavla Baštanová, 2017) – 8'

Ledové kry, šumění mrazivého moře a zvědaví tuleni, kteří občas vystrčí čumáky nad hladinu. A mezi tím malý domeček na pobřeží. Poetický animovaný obraz rodiny žijící kdesi v polární samotě, ve které může fantazie hřát víc, než nejteplejší kožich. Český, ale seversky zádumčivý snímek zobrazuje plynutí života kdesi na ostrovech, kde člověk svádí neustálý boj s přírodou i sám se sebou. Skok z útesu, útok dravce i setkání s tuleni jsou zde na denním pořádku. V kraji, kde nepřetržitě duje vítr, se člověk nemůže nechat ničím vyvést z míry.

Absolventský film Pavly Baštanové z UMPRUM.

21. června:

19:30 - zahájení festivalu + projekce tradičního programu (koupit lístky).

21:30 - projkece výročního programu (koupit lístky).

23. června:

17:00 - projekce tradičního programu (koupit lístky).

21:00 - projkece výročního programu (koupit lístky).

 

Lístky budou k dostání také na pokladně kina.


 

Místo konání:

Moskva, Zubovskij bulvár 2 č.p. 7

Datum:

Od: 21.6.2019
Do: 23.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala