Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.2.2018 - 18.2.2018

ANIMA opět uvede české snímky pro děti

Bruselské Flagey se jako každý rok na deset únorových dnů promění na ráj animovaných filmů. I Česká republika bude mít letos na festivalu animovaných filmů ANIMA své zástupce a to hned ve dvou soutěžních kategoriích:  „Plody Mraků“ Kateřiny Karhánkové a „Jsme přece lidi“ Jana Míky. V neděli 11. února Jan Míka svůj film dokonce osobně uvede. Kromě soutěžních snímků budete moci zhlédnout i krátký seriál o dvou kamarádkách Rose a Daře společně s šestiminutovým snímkem „Nový druh“ od mladých českých režisérů. Mimo jiné se na festivalu ANIMA představí na 120 krátkých animovaných snímků v několika kategoriích, z nichž odborná porota vybere vítěze 18. února.

Plody mraků (CZ, 2017, 10‘, režie: Kateřina Karhánková) – Pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Snímek, který mohou diváci zhlédnout v rámci festivalového pásma „Best of Shorts 4“ ve středu 14. a čtvrtek 15. února, soutěží o prvenství v kategorii nejlepších autorských snímků krátkého formátu. Pásmo bude promítáno v původních jazycích s anglickými, francouzskými a vlámskými titulky. Více informací a vstupenky zde.

Jsme přece lidi (CZ, 2016, 17‘, režie: Jan Míka ml.) - Film, kombinující animaci a hraný film, svérázným způsobem zachycuje svět kolem hlavního hrdiny – zajíce, který musí čelit nebezpečí ze strany lovců i ostatních zvířat v lese.  Tento soutěžní snímek v kategorii krátkých studentských filmů bude promítán v rámci pásma „Best of Shorts 5“ hned dvakrát – v neděli 11. a ve středu 14. února. Promítání proběhne v původních jazycích s anglickými, francouzskými a vlámskými titulky.

Režisér a výtvarník Jan Míka, který bude na festivalu osobně přítomen, v neděli 11. února v 18:00 svůj film představí publiku.  

Více informací a vstupenky zde.

Kromě soutěžních snímků festival nabídne dva další české studentské filmy. Dětským divákům se ve vybraných kinech představí animovaná dvojčata Rosa a Dara a jejich prázdninové dobrodružství režiséra Martina Dudy. V témže hodinovém pásmu budete moci zhlédnout ještě dva krátké animované filmy z české a francouzské produkce – Nový druh Kateřiny Karhánkové a Dva přátelé Natalije Černyšjove. Rosa s Darou celé pásmo, určené speciálně pro dětská kina, také moderují.

Nový druh (CZ, 2013, 6‘30‘‘, režie: Kateřina Karhánková) – Krátký animovaný příběh o třech dětech a jedné záhadné kosti.

Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství (CZ, 2015, 26‘, režie: Martin Duda) – První školní den, děti líčí zážitky z prázdnin. Zcestovalý spolužák se vysmívá Rose a Daře, že strávily prázdniny u babičky s dědou. Ale ukáže se, že ve skutečnosti zažily to největší dobrodružství ze všech.

Projekce proběhne ve francouzštině v úterý 13. a čtvrtek 15. února. Více informací a vstupenky zde.

 

Kdy: 9. - 18. února 2018

Kde:  Flagey, Place Sainte Croix 4, 1050 Brusel

Pro více informací o festivalu navštivte oficiální stránky http://www.animafestival.be.

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 9.2.2018
Do: 18.2.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala