Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.8.2019 - 25.8.2019

Festival České republiky v Moskvě

24. a 25. srpna 2019, od 12:00 do 21:00, se v Baumanově sadu uskuteční již druhý Český festival v Moskvě, pořádaný za podpory Velvyslanectví České republiky v Moskvě a Českého centra. V průběhu dvou dnů se hosté festivalu budou seznamovat s Českem – zemí zámků, krásných venkovských krajin, vinohradů, minerálních pramenů a také hokeje, hudby a skvělé kinematografie, která dala světu nejednoho významného tvůrce.

V tomto roce jsme připravili velmi bohatý kulturní program. Hosté festivalu se seznámí s nejrůznějšími hudebními žánry, s českou kinematografií, krajinou a samozřejmě také s českou kuchyní.

Návštěvníkům festivalu se představí folklórní soubor Rosénka, rocková skupina Fleret, mladý a talentovaný interpret Timmy White. Vystoupí také slavný český zpěvák Jiří Klapka, akordeonista Vojtěch Szabó či jedinečná jazzová zpěvačka Eliška Mlatečková.

Kromě účasti na workshopech, prezentacích, lekcích či hodinách pro začátečníky si zájemci mohou také napsat diktát z českého jazyka a zjistit si tak úroveň svých znalostí.

Po promítání pohádek Šťastný smolař a Anděl Páně 2 se bude konat beseda s režisérem obou filmů Jiřím Strachem, velmi populárním českým filmovým tvůrcem.

V neděli zveme všechny návštěvníky festivalu na loutkové divadlo s názvem Pražské legendy. Představení je doporučeno rodinám s dětmi od 6 let. Účastníci festivalu se také mohou pokochat krásami českých hradů a zámků a to na dvou připravených výstavách fotografií.

Program festivalu naleznete zde.

 

Místo konání:

Moskva, ul. Staraja Basmannaja 15A, budova 4

Datum:

Od: 24.8.2019
Do: 25.8.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala