Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2020

Festival Divoká máta: vystoupení kapely N. O. H. A.

Na festivalu Divoká Máta, který se bude konat v Tulské oblasti 19. – 21. června roku 2020, vystoupí kapela N. O. H. A, která byla hostem mnoha evropských festivalů, jako například: Eurospotting-Copenhagen, Electronic Beats Festival, Roots Festival-Amsterdam, Exit a Colours of Ostrava.

Debutová skladba skupiny Tu Cafe se okamžitě dostala do světových hitparád, a klip na tuto píseň shlédlo více než 10 milionů lidí.

Divoká máta je ruský nezávislý multiformátový hudební festival s mnoha akcemi, jehož organizátorem je společnost J-group. Koná se každoročně od roku 2008.

Původně se konal jeden den a byl věnován etniku a world music, ale v průběhu let se změnil na multi-formátovou třídenní událost. Festival je zaměřen na mladé rodiny s dětmi, díky čemuž se podařilo dosáhnout vysoké úrovně bezpečnosti.

S růstem festivalu se rozšířil i jeho formát — nyní na pódiích festivalu Divoká Máta vystupují hlavní ruští umělci, světové hvězdy, hrdinové Indie rocku, hraje se elektronická hudba a vystupují i mladí hudebníci, kteří se teprve snaží prorazit.

Divoká máta je považována za jeden z nejkomfortnějších festivalů v zemi. Kromě hudebních scén se na území festivalu nacházejí rozsáhlá sportoviště, přednášky s předními řečníky z různých oblastí, kino, veletrh; organizuje se také bohatý dětský program.

Podle ruského deníku Kommersant patří Divoká máta mezi tři nejoblíbenější festivaly v zemi, podle ruské zpravodajské televize RBC mezi pět nejlepších, a podle časopisu Afiša patří festival mezi 50 nejlepších událostí na planetě.

V roce 2019 festival během tří dnů navštívilo 58 500 lidí.

Koupit lístek na festival.

 

Místo konání:
Tulská oblast, Bunyrjovo
Datum:

21.6.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem