Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.7.2013 - 13.7.2013

Čeští žongléři a akrobati na Mezinárodním festivalu plenérových divadel FETA

V Gdaňsku 11. – 14. července proběhne XVII ročník Mezinárodního festivalu pouličních a plenérových divadel FETA. Na festival přijedou dvě české divadelní skupiny, Divadlo V.O.S.A. a žonglérské duo Bratři v tričku.

Mezinárodní festival pouličních a plenérových divadel FETA je jednou z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších kulturních událostí v Gdaňsku.. Každý rok se ho účastní několik desítek plenérových divadel z celého světa. Festival díky své formě odkrývá a oživuje i nová kulturní místa v Gdaňsku. Tentokrát se bude konat na Starém Předměstí a v prostorech Dolního Města.

Na Festival FETA do Gdaňska přijedou také dvě české divadelní skupiny. Divadlo V.O.S.A. a žonglérské duo Bratři v tričku. Na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, obě skupiny v rámci projektu V.O.S.A reprezentovaly Českou republiku.

V.O.S.A  Theatre vznikl z potřeby reagovat na situaci, kdy v České republice chybí divadelní soubor, který by se cíleně věnoval fenoménu pouličního divadla, přemýšlel intenzivně o veřejném prostoru jako velkém hledišti a snažil se posouvat poetiku a možnosti pouličního divadla za hranice, na které jsme v Česku, ale i Evropě zvyklí.  Po patnácti letech práce na projektech pouličního divadla jsme přesvědčeni, že jsme nalezli vlastní osobitou a zároveň divácky nesmírně atraktivní cestu k představení.

V.O.S.A. zahraje v Gdaňsku 11. Července v  20.00 hod. z představení „Vysoké snění” nedaleko přístavu „Żabi Kruk” – Bastion Żubr. Představení kombinuje nový cirkus s pouličním a průvodovým divadlem a svojí premiéru v rámci světové výstavy EXPO 2010 v Šanghaji, a od té doby sklízí velký úspěch.

Duo Bratři v tričku je stvořeno bravurními žongléry Adamem Jarchovským a Václavem Jelínkem. Toto v České republice ojedinělé duo počalo společně fungovat v květnu roku 2009. Během uplynulého roku Bratři V tričku předvedli své kousky na nespočtu akcí v České republice i ve světě. Jejich specializací je propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem. Snaží se co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytvářet moderní show. jejich vystoupení jsou stavěné tak, aby se diváci bavili nejen precizním žonglováním, ale i divadelní stránkou.

Duo Bratři v tričku vystoupí 12. července v 18.00 hod. s představením „Malíři“. Zveme na náměstí nedaleko Bastionu Sv. Gertrudy.

Celkový program festivalu: http://www.plama.art.pl/2011/06/feta/

 

Místo konání:
Gdańsk, Stare Przedmieście i Dolne Miasto
Datum:

Od: 10.7.2013
Do: 13.7.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala