Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.7.2013 - 1.8.2013

Martin Janíček na Festivalu efemérního umění Kontexty 2013

Na 3. Mezinárodním festivalu efemérního umění Kontexty, který potrvá od 28. července do 1. srpna v Sokolowsku vystoupí český umělec Martin Janíček – sochař, hudebník, experimentátor v oblasti sound designu a tvůrce originálních hudebních nástrojů. V programu setkání s mnoha výjimečnými umělci.

Letošní ročník Kontextů je věnován Jerzému Beresovi – vynikajícímu tvůrci manifestací a soch, otci polského performativního umění, který zemřel v prosinci 2012 roku. Na loňském ročníku Kontextů Beres provedl svůj poslední v životě performance, což je pro festival velikou úctou. Hlavním tématem letošního festivalu je VZDUCH – ve literárním a  metaforickém významu. Odkazuje na lázeňskou tradici Sokolovska (léčila a do dnes lečí se tady tuberkulóza) a na tvůrčí sílu vzduchu. V programu Kontextů jsou přede vším  performance, akce v veřejném prostoru, výstavy, projekce, hudební realizace, filmové, hudební a performativní workshopy pro lokální komunitu.   

Českým účastníkem festivalu bude zvukový umělec, sochař a hudebník Martin Janíček, jenž zkoumá akustické kvality různých materiálů, a tvoří vlastní hudební nástroje. Často vytváří interaktivní zvukové objekty, minimalistické formy. Charakteristický je jeho site- specific přístup k práci. Na festivalu vystoupí 29.07 v Kinoteatru Zdrowie v 10.00 a 16.30 hod. se svým představením Breathing Landscape. 

Hosté festivalu:

Akademia Ruchu (PL), Robert Alda (PL/NO), Ines Amado (PT), Marilyn Arsem (USA), Janusz Bałdyga (PL), Zygmunt Bauman (PL), Adina Bar-On (Il), Ola Bilińska (PL), Bożenna Biskupska (PL), Stuart Brisley (UK), First Movement [Caroline Bagnall, Peter Shelton] (UK), Michał Górczyński (PL), Martin Janíček (CZ), Sandra Johnston (UK/IR), Anna Kalwajtys (PL), Roman Kubicki (PL), Karolina Kubik (PL), Maciej Kurak (PL), Michał Lasota (PL), Alastair MacLennan (UK/IR), Norman Leto (PL), Rita Marhuag (NO), Daniel Pigoński (PL), Joanna Rajkowska (PL), Józef Robakowski (PL), Isabel Rocamora (UK/ES), Eugeniusz Rudnik (PL), Zygmunt Rytka (PL), Maria Lusitano Santos (PT), Yaryna Shumska (UA), Andrew Spira (UK), Paweł Szamburski (PL), David Thomas (USA/UK), Wolodymyr Topiy (UA), Mikołaj Trzaska (PL), Zbigniew Warpechowski (PL), Marta Wengorovius (PT), Patryk Zakrocki (PL), Ewa Zarzycka (PL), Hubert Zemler (PL), Paulina Zielińska (PL), i inni.

Program festivalu: www.insitu.pl/projekty/festiwale/item/konteksty-2013-iii-festiwal-sztuki-efemerycznej-w-sokolowsku

České centrum je partnerem festivalu.

 

Místo konání:
Sokołowsko, Laboratorium Kultury Sokołowsko
Datum:

Od: 28.7.2013
Do: 1.8.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala