Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2012 - 13.5.2012

Festival Time Inventors´ Kabinet v organizaci OKNO

Zveme vás na třetí ročník festivalu TIK, který proběhne ve dnech 11. – 13. května v organizaci OKNO a jejích přilehlých prostorách včetně její jedinečné střešní zahrady. Festival, na němž se podílí také čtyři Češi, je zaměřený na propojení nových technologií, ekologie a umění. České centrum v Bruselu podporuje festival.

Zahájení festivalu spojené s otevřením výstavy proběhne v pátek 11. května od 13h. V rámci výstavy budete mít možnost prohlédnout si instalaci Wind*˙Box od českého umělce Michala Kindernaye, nebo instalaci The Bee Monitoring umožňující dlouhodobé pozorování včel, na jejímž vzniku a provozu se podílí Jakub Hybler. Během zahájení festivalu bude také představena publikace “The future of alternative and ecological time“, jejíž grafickou podobu vytvořila česká designérka Radka Tomašíková. Během tří festivalových dnů proběhne řada diskuzí, přednášek a workshopů týkajících se městské agrikultury a ekologického umění, jejichž dramaturgii řídí česká novinářka a kurátorka Lenka Dolanová.

Po celou dobu trvání festivalu bude možné navštívit tržnici s občerstvením a osvěžujícími nápoji.

Festival TIK je kolektivně vytvářený experiment s časem. Během posledních dvou ročníků se řada umělců a myslitelů pokusila vyvinout vize budoucnosti, kde bude čas nahlížen z nových hledisek - především alternativního a ekologického. Tento interdisciplinární projekt se zaměřuje především na nelineárnost a souběžnost. Všechny druhy informací o životním prostředí, ať už se jedná o město, pole nebo včelí úl, mohou být transformovány do podoby zvuku nebo obrazu. Proměnlivá koncepce času tak formuje síť, která propojuje zahrady ve venkovských oblastech s těmi ve městě, a vytváří tím netradiční databáze vztahů. Vzniká tak jedna dlouhá, otevřená a propojená zelená plocha se svou vlastní představou času.

Přijďte navštívit kabinet ekologických divů, posedět si na střešní zahradě, nebo si zaexperimentovat s větrem!

OKNO je organizace pro umění a technologie. Práce organizace závisí na dvou hlavních principech, jimiž jsou spolupráce a ekologie.

Více infomací: timeinventorskabinet.org, okno.be

Místo konáníOKNO, 34 Quai des Charbonnages, 1080 Brusel

Datum konání: 11. – 13. května, vždy od 13hodin

 

VSTUP VOLNÝ

Místo konání:

OKNO, 34 Quai des Charbonnages, 1080 Brusel

Datum:

Od: 11.5.2012
Do: 13.5.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala