Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2013 - 20.10.2013

Polsko-czeski Festiwal Komiksu Nysa 2013

Dvoudenní setkání s českým a polským komiksem čeká návštěvníky Festivalu komiksu v Nyse, který se uskuteční ve dnech 19. – 20. října. Na programu je mj. setkání s kreslířkou Lucií Lomovou a znalcem českého komiksu Tomášem Kučerovským. Zlatým hřebem festivalu bude projekce filmu Alois Nebel.

První den festivalu je věnován polskému komiksu: setkání a debaty s tvůrci a odborníky (ilustrátorka Agata Wawryniuk, scénárista Grzegorz Janusz, Igor Wolski, Michał Słomka – Centrala). Večer bude promítnut film „Ježek Jiří“. Druhý den se naopak ponese ve znamení setkávání s českými umělci a odborníky. Speciálním hostem bude Lucie Lomová, o hledání inspirace ve světě komiksu bude vyprávět Tomáš Kučerovský. Na zakončení festivalu připravili organizátoři projekci filmu „Alois Nebel“.

Festival komiksu, který letos odbývá v Nyse svou premiéru, má za cíl svést k sobě milovníky komiksu, jak odborníky, tak laiky, z obou stran polsko-české hranice ke společnému dialogu a inspiraci prostřednictvím přednášek a workshopů.

Souběžně s festivalem budou probíhat komiksové workshopy.

Patronem akce je České centrum Varšava.

Místo konání:
Bastion św. Jadwigi, Nysa
Datum:

Od: 19.10.2013
Do: 20.10.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala