Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2007 0:00 - 0:00

Film: Czech on Tour

Zákonitosti života včel
CZ 2005, 9 min., Režie: Radek Tůma
Nikdy nebylo líp
CZ 2006, 65 min., v českém znění s angl. titulky, Režie: Ivana Miloševičová

 

„Abys porozuměl své zemi, je nutné se vydat na cestu písní“, říká bosenské přísloví. Režisérka Ivana Miloševičová, která pochází ze Sarajeva a která již deset let žije v Praze, se rozhodne vydat na nezvyklou cestu, do její bývalé vlasti Bosny a Hercegoviny. Vede ji k tomu totiž jeden pádný důvod: Může konečně získat české občanství, jenže aby ho mohla mít, musí se zříct toho starého, bosenského. Srdce ji říká, že si má ponechat to bosenské, rozum ji však radí opak. Proto se vydává na cestu, aby zjistila, co ji k jejímu bývalému domovu táhne. Putování se rázem stane osobním portrétem válkou zničené země, o níž v současnosti víme velmi málo.

 

Snímek se promítá za přítomnosti samotné režisérky Ivany Miloševičové a zahájí se jím filmová řada Czech on Tour. Tato projekce se uskuteční za podpory Českého centra.

 

Středa, 9.5.2007, 19.00 hodin

Kino babylon berlin:mitte, Rosa-Luxemburg-Straße 30, 10178 Berlin, www.babylonberlin.de

VSTUPNÉ: 5,50 €

 

Filmová řada Czech on Tour  - současné české filmy na turné po Německu a Rakousku představí osm nových snímků z Česka, které vznikly během posledních čtyř let. Czech on Tour je společný projekt Českého filmového centra Praha, Kinemathek Hamburg, Českých center v Berlíně, Drážďanech a ve Vídni jakož i Bundesverband Kommunaler Filmarbei a AG KINO – Gilde deutscher Filmkunsttheater.

 

Další informace k berlínskému programu najdete na: www.babylonberlin.de.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

9.5.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

Czech Film Center


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala