Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.9.2015 14:15 - 16.9.2015

Film Kobry a užovky na Filmovém festivalu v Ostende

Nový český film Kobry a užovky si prorazil cestu i na zahraniční festivaly! Výjimkou není ani Filmový festival v belgickém Ostende. Film se zde bude promítat v neděli 13/9 od 14:15 hodin a ve středu 16/9 od 16:15 hodin. Obě projekce proběhnou v kině Kinepolis Ostende. V původním znění s anglickými titulky. Na festival zavítá i režisér filmu Jan Prušinovský a jeden z hlavních hrdinů Kryštof Hádek.

Synopse filmu

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

Devátý ročník Filmového festivalu v Ostende se letos koná od 11. do 19. září. Festival se zaměřuje na národní i mezinárodní premiéry, retrospektivy a krátké filmy. Návštěvníci se mohou těšit také na samostatnou sekci věnovanou televizním seriálům.

Kdy: 11. – 19. září 2015
Kde: Ostende
Web: http://www.filmfestivaloostende.be/movie/the-snake-brothers/

Místo konání:
Ostende
Datum:

Od: 13.9.2015 14:15
Do: 16.9.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala