Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2005 0:00 - 0:00

Film "MEIN PRAG, Josef Sudek mit der Kamera"

České centrum v Mnichově připravilo ve spolupráci s Münchner Volkshochschule promítání filmu „MEIN PRAG, Josef Sudek mit der Kamera“ od režiséra Thomase Honickela.


Thomas Honickel představuje ve svém filmu mnohočetné cykly Sudkových fotografií. Někdejší asistenti a Anna Fárová, bývalá kurátorka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, která zdědila jeho díla, vyprávějí o jeho způsobu práce a jeho lehce vrtošivé povaze, která patřila po desetiletí k pražskému milieu.  Jedná se o první německé promítání, režisér bude přítomný.


Josef Sudek (1896-1976) patří mezi nejvýznamnější české fotografy a umělce světového formátu, je představitel funkcionalismu ve fotografii. Po vyloučení z fotoklubu v roce 1924 založil s J. Funkem Českou fotografickou společnost. V roce 1927 si otevřel vlastní ateliér.
V jeho bohatém díle se objevily portréty, zátiší, krajiny a architektura. Jeho práce jsou uznávány pro svou poetičnost, romantiku a průzračnou čistotu. Rozsáhlá tvorba zahrnuje řadu magicko-nostalgických cyklů. Knižně vyšly Sudkovy fotografie v Družstevní práci, dále publikoval vedle řady dalších Pražský hrad, monografii Josef Sudek, Prahu panoramatickou, Karlův most a Janáček Hukvaldy. 

Vstupné  € 6.50.- Vstupenky na tel.: 089-48006-6239 nebo na místě            

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

26.1.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Mnichov


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala