Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2004 0:00 - 0:00

Film "Městečko"

Film Městečko, který natočil podle vlastního scénáře známý herec Jan Kraus, měl v českých kinech premiéru v únoru 2003. Pozná se v něm česká veřejnost, jak prožívala dobré i zlé za poslední desetiletí.

České centrum v Bruselu vás zve na promítání filmu režiséra, herce a moderátora Jana Krause
"Městečko"
- ve středu 17. března 2004 od 19h30

Film je v českém znění s anglickými titulky.

Městečko
- aneb sláva vítězům, čest poraženým
Příběh typického českého městečka a jeho obyvatel nemá hlavního hrdinu.
V řadě epizodních humorných situací se před diváky vystřídají všechny figurky a postavičky maloměsta. Krausův sarkastický humor je všímavý a výstižný; bez dlouhých dialogů ukazuje na nešvary "občanského soužití", jehož kvalita za všech politických režimů vychází z charakterů jednotlivých lidí.
Děj začíná krátce před listopadem 1989 a pak již pokračuje přes ustavení místního Občanského fora, volby, které vyhraje Nezávislá erotická iniciativa, až k politické stabilizaci či spíše zmrtvění posledních let. Za nových hospodářských poměrů, kdy se musí každý postarat sám o sebe, mají mnozí z místních problém, kam nasměrovat svůj další život. Hostinští, prodavači, řemeslníci, sekretářka i obecní politik si v sobě nesou hluboko zakořeněné dědictví minulosti a jednají podle toho.

Hrají: Otmar Bracuzský (hospodský), Rostislav Novák (Červinka), Martin Učík (Kuřil), Norbert Lichý (Tlapák), Petr Křiváček (Hýbl), Vlastimil Brabec (Tonda), Miroslav Šnajdr (Karel), Ivo Hýbl (starosta), Miroslav Študent (Drchal) a další.

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

17.3.2004 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Brusel


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala