Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.3.2007 0:00 - 0:00

Filminute v Českém centru

prezentace festivalu / projekce filmů / diskuse s umělci ------- Filminute s pobočkami v Bukurešti, Londýně a Torontu je mezinárodním one-minute filmovým festivalem, který promítá, odměňuje a propaguje nejlepší jedno-minutové filmy z celého světa. Filminute vyzívá, filmaře, scénáristy, designéry, producenty, nová media, animaci a výtvarné umění k tvorbě jednominutových snímků s přesahem delším než jedna minuta. Může jednominutový film upoutat pozornost dramatem, humorem, zvukem, charaktery …? Filminute 2006 dokázal, že tento kreativní čin lze spáchat v jedné minutě.

 

Zahajovací ročník 2006 vytvořil shortlist 27 pozoruhodných a rozličných snímů z hromady 500 soutěžících z 25 zemí. Všechny filmy byly vystaveny jak veřejné volbě, tak posouzení mezinárodní jury sestavené z hvězd současného filmu, výtvarného umění, literatury a reklamního průmyslu.
6 snímků z  shortlistu 2006 pochází z Rumunska, včetně porotou vybraného vítězného filmu “Line” v Rumunsku žijícího britského režiséra Antona Grovese. Nyní tito finalisté přijdou do Českého centra říci nám něco o snímcích pro Filminute a prezentovat svoji tvorbu.
Jaký je Váš nápad? Filminute 2007 přijímá přihlášky na www.filminute.com

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

29.3.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala