Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2003 0:00 - 0:00

Filmové studio FEBIO uvádí:

V rámci Mezinárodního filmového festivalu Molodist 2003 prezentuje filmové studio FEBIO svoji tvorbou. Program uvede ředitel studia Fero Fenič.

Program:

Z cyklu "OKO" :

JEŠTĚ NEZEMŘELA UKRAJINA

Nejdříve začali dojíždět do České republiky jako manuální dělníci, dnes zde Ukrajinci pracují v nejrůznějších povoláních - od stavebních dělníků, přes prodavačky až po účinkující v travesty show... Bez ukrajinských dělníků by dnes nemohla Česká republika existovat.  Žel, většina z nich žije ve strachu : z policie, Čechů, ale i některých svých spoluobčanů.  Jak tedy v Česku žijí? Jaká je čeká budoucnost zde a u nich doma? Co vlastně o nich Češi ví a co ne?

 

Z cyklu "ZPOVĚĎ" :

ZPOVĚĎ LESBICKÉ ŽENY, KTERÁ JE POSLEDNÍM POTOMKEM RUSKÉ ŠLECHTICKÉ RODINY.

Životní příběh ženy šlechtického původu, svérázné postavy staré pražské čtvrti Malá Strana, kterou dramaticky poznamenala opačná sexuální orientace. Její citovou nenaplněnost, po několikáté znovu z popela vzkříšenou snahu o trvalý vztah s dívkou, označili lékaři dokonce za chorobu a „léčili“ při dlouhodobém pobytu v léčebně pro duševně nemocné.

 

Z cyklu "JAK SE ŽIJE:::" :

Jak se žije PO OKUPANTECH podle ALENY ČINČEROVÉ

Více než třicet let uplynulo od jedné z nejtemnějších nocí v historii české země. Tento dokument se proto vydal po stopách osudů, které události ze srpna 1968 poznamenaly navždy. Navštíví i místa, kde ještě před několika lety vládla ruština, kde se nový život teprve rodí. Kde si teprve před nedávnem svobodně vydechli, ale kde, kupodivu, občas zazní i nostalgický stesk...

 

Z cyklu "GEN":

GALERIE ELITY NÁRODA: PETRA PROCHÁZKOVÁ, Novinářka

Portrét nejodvážnější české novinářky, oceněné mnohými českými i mezinárodními cenami za práci a statečnost. Tam, kde se začalo něco dít - a nejlépe střílet - nastoupila s kamerou, aby přinesla přímé svědectví. To, co by se čekalo spíše od mužů, dělá tato křehká žena. Několik posledních let prožila jako zpravodaj jednoho českého deníku v Rusku a velmi intenzívně se věnovala problému Čečenska. Kvůli tomu dokonce se tam nakonec i odstěhovala. Zřídila v Čečensku dětský domov pro válečné sirotky, provdala se za Čečence - a ruské orgány jí neprodloužily vízum. Když se natáčel tento její portrét, čekala Petra Procházková v Praze a doufala, že už se brzy bude moci v Grozném setkat s manželem i se svými „adoptovanými“ dětmi....  

 

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

29.10.2003 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala