Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2015 - 8.11.2015

České filmy pro děti na festivalu Filem'On v Bruselu

Vynález zkázy Karla Zemana, Sametka Zdeňka Milera a další české animované filmy na festivalu filmu pro děti v Bruselu od 1. do 8. listopadu 2015.

Na programu:

05.11.15 / 11.00 / předpremiéra / kino AVENTURE 

Sametka

Zdeněk Miler (ČR, 1976, 17')

Sametka je housenka hudebnice. Film vypráví o jejím přátelství s malým klukem, který hraje na harmoniku. Spolu koncertují a Sametka tak poznává život hudební hvězdy. 

0 4.11.15 / 11.00 / předpremiéra / kino AVENTURE 

O princezně, která se nesmála

Břetislav Pojar (13’40”)

Král slibuje ruku princezny tomu, kdo jí rozesměje! 

O rybáři Maršíčkovi

František Váša et Bára Dlouhá (14′) 

Tom Paleček

Břetislav Pojar (29’20”)

Nadšenému rybáři nabízí Král ryb splnit jedno přání... ale o čem rybář opravdu sní? 

 

VYNÁLEZ ZKÁZY

03.11.15 / 14.00 / CINEMATEK

Lubor Tokos, Arnošt Navrátil, Miroslav Holub

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. 

 

O festivalu Filem’On

Zatímco se listí barví do nejkrásnějších barev, Filem'On přináší malým divákům nové zážitky!

Festival dětského filmu v Bruselu, který letos slaví svoje deváté narozeniny, se koná každoročně během podzimních prázdnin, a to v na různých místech. Festival je určený všem divákům od 2 let a nabízí jím širokou škálu filmů (více než 100!), představení a workshopů. Každý rok vybírá mladá porota nejlepší filmy a přijíždějí také režíséři, kterí prezentují svoje filmy. Tento rok je hlavním tématem barva.

Filem'On chce poukázat na společenské aspekty rozmanitosti v jejích různých podobách. Proto v programu našly místo i snímky o temných stranách rozličnosti, jako jsou vyhnanství, války nebo konflikty. Filem'On ale také nabídne barevné animované filmy nebo klasické dětské filmy.

Více informací (v en, fr, nl): http://filemon.be/en/home-2/

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 1.11.2015
Do: 8.11.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala