Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.12.2012 20:00

Předvánoční koncert kapely Zdarr zakončí České úterky ve varšavském klubu Bazar

Každý týden uprostřed Varšavy česká hospoda plné zábavy a humoru, především ale kultury: to był půlroční projekt Českých úterků v Bazaru, který se teď chýlí ke konci. Finálem projektu bude vystoupení mostecké skupiny Zdarr.

Během Českých úterků jsme vám nabídli mj. čtyři výstavy, pět zajímavých filmů, tři známé české skupiny či šest přednášek a besed o nejrůznějších aspektech české kultury.

Zdarr je neobvyklá čtveřice akustických hudebníků, kteří o své hudbě mluví jako o otevřené akustické fúzi nebo jako o alternativní world music. Někdy jsou vnímáni i jako novodobý šanson. Nejvýstižnějším označením asi bude alternativní folk s prvky světové a folkové hudby bez zábran.

Skupina má za sebou tři cd a přes 300 koncertů. Každé z jejich vystoupení překypuje záplavou energie, která publikum vyburcuje k aktivní účasti. Ani v Bazaru tomu nebude jistě jinak.

Skupina vznikla v r. 2000, její název je odvozen z prvních či jiných písmen jmen jejích členů a zároveň je samozřejmě slovní hříčkou.

ZDeněk souček – akordeon, zpěv

ARnošt anderle – akordeon, zpěv

Roman pašek – baryton a alt saxofon, klarinet, zpěv

pavel hendRych – djembe, darbuka, perkuse

Skupina na svá vystoupení často přizve i přátele, úzce spolupracuje s textařem, básníkem a spisovatelem Pavlem Bryczem (laureátem ceny Jiřího Ortena či Státní ceny za literaturu za r. 2004).

O kapele více na http://bandzone.cz/zdarr

Projekt Českých úterků v Bazaru vznikl díky spolupráci Českých center a jejich generálního partnera pivovaru Staropramen a díky dohodě s restaurací a klubem Bazar, kterému tímto srdečně děkujeme za pohostinnost a vstřícnost.

 

Místo konání:

Bazar knajpa, klub, sklep, Warszawa, Okrzei 26

Datum:

18.12.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala