Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.2.2019 - 3.3.2019

Galerie Kuzbach na výstavě Collect 2019

Výstava Galerie Kuzebauch na Collect 2019 nese název Glass Rituals a představí instalaci čtyř výrazných sklářských výtvarnic - Kláry Horáčkové, Evy Eisler, Lady Semecké a Vladimíry Klumpar. Kurátorský výběr ukazuje ucelený obraz současného českého ateliérového skla tvořeného „něžným pohlavím". Výběr samotných výtvarnic si pak klade za cíl poukázat na jedinečnost jednotlivých umělkyň a jejich přístupu k tvorbě.

Sklo tvořené ženami je často mnohem odvážnější, experimentálnější a vytvářené za náročných podmínek. To je poselství výstavy, která posunuje hranice vnímání českého skla jako ryze mužské domény. Každá z umělkyň využívá rozdílných technik a vychází z dlouholetých tradic, které přetváří ve svou vlastní uměleckou výpověď. Výstava Glass Rituals je tedy výpovědí o stavu současného českého skla skrze optiku čtyř jedinečných sklářských výtvarnic.

Klára Horáčková experimentuje se sklem i jeho formou. Vytvářením jemných tvarů prosazuje myšlenku evoluce: přírodní i téměř mimozemsky působící objekty z fúzovaného skla tak připomínají skalnaté útvary. Díla Evy Eisler protínají minulost i budoucnost. Skleněné siluety odkazující k archetypům bohyň čerpají inspiraci ze starověkých rituálů a symbolů plodnosti. Lada Semecká vypráví jedinečné příběhy materiálů a jejich původu. Skleněné malby ztělesňují plynulost a fantazijní představy, zatímco objekty z čediče zdůrazňují jeho neobvyklý povrch a značnou odolnost. Vladimíra Klumpar se soustřeďuje na sochy z litého skla, které vycházejí z geometrických či živočišných tvarů. Světlo a hloubka prostoru hrají v její tvorbě zásadní roli.

---------------------------------------

28. února - 3. března 2019

COLLECT 2019
International Art Fair for Modern Craft and Design
Saatchi Gallery, Duke of York's HQ, King's Rd, Chelsea, London SW3 4RY

---------------------------------------

Galerie Kuzebach byla založena roku 2012 v Praze. Soustřeďuje se především na představení studiové tvorby výtvarníků, designérů i řemeslných umělců výjimečných kvalit, kterým pomáhá dosáhnout uznání napříč obory i světadíly. Jejím hlavním zaměřením je současná sklářská tvorba.

Collect London je organizována národní britskou společností pro rozvoj současného umění Crafts Council. Jedná se o jednu z nejprestižnějších výstav užitého umění, na kterou je nezávislou porotou každoročně vybráno na čtyři sta umělců a třicet galerií z celého světa.

 

Otevírací doba:

Od: 28. února 2019
Do: 3. března 2019

28. února: 11:00 – 17:00
1.-3. března: 11:00 – 18:00

Vstup nejpozději 30 minut před koncem otevírací doby.On-line nákup vstupenek zde


Odkazy:
https://www.craftscouncil.org.uk/what-we-do/collect/
http://www.galeriekuzebauch.com/cs_CZ/

 


Lada Semecká, Universe, 2014, Cast Basalt, 80x80x4 cm. Photo: Gabriel UrbánekEva Eisler, From the Past – Amber, 2018, Glass. Photo: Zdenek Porcal.Vladimíra Klumpar, Orange Wave, 2017, Cast Glass, 48x54x29 cm. Photo: Archive of the artist.Klára Horáčková, Evolution Series - White Shoots, 2018, Kilncast Glass, 41x12x12 cm. Photo: Tomáš Slavík

 

Zapište se na e-mail newsletter Českého centra Londýn 

 

 


Místo konání:

Saatchi Gallery, Duke of York's HQ, King's Rd, Chelsea, London SW3 4RY

Datum:

Od: 28.2.2019
Do: 3.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem