Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2019 - 2.2.2019

GBG Film Festival: Touch Me Not (Nedotýkej se mě)

Společenství evropských kulturních institutů EUNIC Stockholm ve spolupráci s festivalem v Göteborgu představuje unikátní film Touch Me Not.

Laura již léta pracuje v továrně na výrobu figurín. Kvůli nemožnosti vlastního prožívání nahlíží do intimního života druhých a za navození iluze intimity platí mladým mužům. Tudorovi, herci, jenž si vydělává jako masér, se líbí žena, která odmítá jeho snahy o kontakt. Začne ji tedy pronásledovat a nachází jiné způsoby, jak se jí dotýkat, prostřednictvím věcí, míst, kterých se dotýkala ona. Laura jednoho dne mezi diváky interaktivní show Paula a Tudora pocítí jistou fascinaci. Postupně se stává tichým svědkem jejich životů i jejich osamělé touhy, která rezonuje s její vlastní zkušeností. V průběhu tohoto zrcadlení se zdi, jež kolem sebe Laura tak pracně vystavěla, začínají hroutit pod návalem potlačených citů

Film plný intimity, sexuality, zvrácenosti ale i krásy zaujal na posledním festivalu Berlinale, kde si převzal ocenění Zlatého medvěda pro nejlepší film roku 2018. 

https://program.goteborgfilmfestival.se/events/touch-me-not

Místo konání:
Göteborg
Datum:

Od: 29.1.2019
Do: 2.2.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala