Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.6.2015 18:00

Gertlerovo smyčcové kvarteto

Díky podpoře Českého centra Tel Aviv se v prostorách Velvyslanectví ČR představí Gertlerovo kvarteto z Buchmann-Mehta School of Music, jehož členy tvoří i absolventi pražské HAMU. Na programu budou ukázky z děl Ludwiga van Beethovena, Maurice Ravela a Almy Deutscher. Partneři: Velvyslanectví ČR v Tel-Avivu, Česko-izraelská obchodní komora.

Gertlerovo kvarteto

Gertlerovo kvarteto je reprezentativním souborem Buchmann- Mehta School of Music při telavivské univerzitě. Jeho členové, studenti školy, jsou každoročně vybíráni na základě konkurzu a pod vedením nejlepších profesorů komorní hry vystupují na koncertech v Izraeli a zahraničí. Kvartet byl založen v roce 1980 a je pojmenován po Hermanu Herschel Gertlerovi, polském houslistovi, který zahynul během holokaustu. 

PAVEL KIRS - housle

Pavel Kirs absolvoval v roce 2014 HAMU v Praze pod vedením prof. Ivana Štrause a doc. Bohuslava Matouška. V témže roce byl přijat do postgraduálního programu Artist Diploma na Tel Aviv University v Izraeli do třídy světového virtuóza Hagaie Shahama. Jako sólista s orchestrem vystoupil s řadou orchestrů ve většině zemí Evropy, v Jižní Koreji a Japonsku. V roce 2014 se mimo jiné představil se SČF Teplice v Brahmsově houslovém koncertu a v Bachově koncertu pro dvoje housle vystoupil spolu s houslovou legendou Václavem Hudečkem. V roce 2014/15 je stipendistou Nadace Český hudební fond, Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ a Nadace Fr. A. Urbánka.

SANG - A KIM- housle

Sang- A Kim získala bakalářský titul v rodné Koreji. Ve svých studiích pokračovala v Berlíně na UdK u Tomasze Tomaszewskiho a poté na HAMU v Praze, kde pod vedením prof. Ivana Štrause získala magisterský titul. Od roku 2014 pokračuje ve svých studiích ve třídě prof. Hagaie Shahama v prestižním programu Artist Diploma. V tomto roce byla také oceněna cenou za nejlepší studijní výsledky.

GILI RADIAN- SADE - viola

Gili Radian Sade získala své vzdělání v Izraeli a je stipendistkou nadace Rachelle-Goldberg. Jako koncertní mistryně orchestru Buchmann- Mehta School of Music obdržela cenu pro nejlepšího studenta. 

YEDIDYA SHALIV - cello

Yedidya Shaliv získal základy hry na violoncello v Izraeli a byl členem Orchestru mladých Israel Philharmonic Orchestra. Jako stipendista Americko- izraelské kulturní nadace se zúčastnil mnoha  soutěží  v sólové i komorní hře a mistrovských kurzů u renomovaných profesorů.

 

Program

Ludwig van Beethoven (1770-1827), Smyčcový kvartet op. 18 No. 1 F-major

Alma Deutscher ( nar. 2005), Dance of the Solent Mermaids

Maurice Ravel (1875-1937), Smyčcový kvartet op. 27 F- major

 

Vstup volný. Koncert bude ze záznamu vysílán v izraelském rozhlasu.

 

Místo konání:

Zeitlin Street 23
6495518 Tel Aviv
Izrael

Datum:

24.6.2015 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala