Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.8.2015 14:00 - 14:40

Ghost of You

Českou hudební scénu bude letos na festivalu Sziget zastupovat brněnská kapela Ghost of You, vítěž soutěže Jednou trefou na Sziget.

Ghost of You je mladá brněnská hudební formace, pohybující se na pomezí psychedelie a indie popu. Elegantně propojuje rozdílné přístupy jednotlivých členů - Tomáše Novohradského, Štěpána Pařízka, Michala Janíka a Jiřího Habarta. Ti se našli  v minimalismu, který však ždímají na maximum. Elektronika, rytmická nespoutanost, práce s energií a především osobitý vokál definují hudbu Ghost of You.

O možnost zahrát si na největším středoevropském hudebním festivalu usilovaly tyto kapely: Vees (CZ), Fresh Out Of The Bus (SK) a Ghost of You (CZ). O vítězi rozhodovali návštěvníci v bratislavském KC Dunaj, v pražském klubu Roxy a v rámci závěrečného večera  v brněnské Flédě. Součet hlasů ze všech tří koncertů určil vítězem „domácí“ Ghost of You.
Je to pro nás velké překvapení a o to víc jsme nadšení. Už jen dostat se do finále pro nás byla výzva, ale tohle je pecka.“ glosují Ghost of You.

Kapela s věkovým průměrem pod dvacet let navíc představila na finálovém koncertě svůj první oficiální videoklip, který režíroval David Mencl (videoklipy Kieslowski a další). Skladba Deerhunter je také anoncí na připravovaný podzimní debut kapely.

 

Místo konání:

Sziget Fesztivál, British Knights Europe Stage

Datum:

10.8.2015 14:00 - 14:40

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala