Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2010 0:00 - 0:00

Gipsy.cz

Koncert za letního slunovratu

 

Na závěr Roku české kultury v Kleisthausu, během kterého bylo možné navštívit více než třicet kulturních akcí nejrůznějšího druhu, zavítá do Berlína i jeden zcela zvláštní host z Česka: skupina Gipsy.cz. Čtyři hudebníci, příslušníci romské menšiny, s sebou přivezou kombinaci hip-hopu a romské hudby spolu s balkánskými rytmy.

 

Na domácí půdě patří Gipsy.cz k absolutním hvězdám, se svým debutovým albem Romano Hip Hop posbírali od roku 2005 všechna významná ocenění, která jsou pro začínající skupinu s ambicemi na mezinárodní úspěch důležitá – počínaje Zlatou deskou a umístěním v nejlepší desítce českých rádiových žebříčků až po mezinárodní vysílání videoklipu k písni Romano Hip Hop na hudebním kanále MTV. Následovalo koncertní turné Evropou a východní Asií s úspěšnými živými vystoupeními hudebníků.

 

V roce 2008 vydali Gipsy.cz druhé album Reprezent, které se již předem postaralo o rozruch na politické scéně, protože si kapela v jednom z textů utahuje z českého politika, známého pro své protiromské výroky. Text byl ale poté změněn.

 

Jedná se již o druhý koncert skupiny Gipsy.cz v Berlíně, první se uskutečnil na počátku kariéry této skupiny.

 

Gipsy.cz

Radoslav „Gipsy“ Banga (zpěv, rap, beatbox, sekvencer), Vojta „Béla“ Lavička (housle, zpěv), Jan „Rotvajler“ Surmaj (elektrický kontrabas, zpěv), Petr „Durman“ Surmaj (kytara, akordeon, zpěv)

 

Pondělí, 21.6., 20.00 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlin

Vstup zdarma, potvrzení účasti na tel. 18 527 - 2648, fax 18 527 – 1871

 

Rok české kultury v Kleisthausu pod záštitou velvyslance České republiky je společným projektem Českého centra Berlín a Úřadu spolkového pověřence pro záležitosti postižených občanů.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

21.6.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kleisthaus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala