Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2020 18:00

Global Science Café s autory hry 'Attentat 1942'

Jak vyprávět příběh druhé světové války a českého odboje dnešnímu publiku? Jaká je role počítačových her ve výuce a vzdělávání? Nejen o tom budou moci diváci online debatovat s tvůrci interaktivní hry Atentat 1942 . Vít Šisler a Jakub Gemrot budou hosty Global Science Café Českých center 30. 11. 2020 v 18:00. Přenos proběhne přes Facebook.

Atentat 1942 je videohra, která hráče doslova vtáhne do děje, má v ní totiž možnost prožít druhou světovou válku očima pamětníků. Videohra získala mnoho ocenění v Čechách i zahraničí. Nezávislý festival videoher ji například ocenil cenou nejlepší edukativní hry a dalšími. Festival probíhá každý rok na konci března v San Francisku. Trailer zde.

Jakub Gemrot je hlavním programátorem Charles Games. Vystudoval fakultu Matematickofyzikální na Univerzitě Karlově v Praze, kde rovněž působí jako pedagog. Ve svém výzkumu se soustředí primárně na edukativní a progresivní počítačové hry, v roce 2015 stál u vzniku nového oboru s názvem Vývoj počítačových her.

Vít Šisler působí na Fakultě Filozofické Univerzity Karlovy. Věnuje se primárně novým komunikačním technologiím, výukovým hrám a stimulacím. Mnohé z nich jsou ovlivněné Blízkovýchodní tématikou.

Akce bude probíhat online, živý přenos bude vysílán z FEL ČVUT Praha do celého světa přes síť Českých center. 

Kdy: 30. 11. 2020 od 18:00

Kde: Online via Facebook - https://www.facebook.com/CzechCentreBrussels

 

 

Místo konání:
Datum:

30.11.2020 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala