Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2020 18:00 - 0:00

Global Science Café:

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými  a společenskými otázkami.  Tématem následujícího pořadu je Charles Games, studio stojící za oceňovanou hrou Attentat 1942.  

GSC 4: Gaming: Charles Games 
 
online via Facebook dne 30. 11. v 18 hodin (CET) 
 
Moderace: Michael Londesborough www.michaellondesborough.com  

Hosté: Vít Šisler, Jakub Gemrot 
Místo konání: FEL ČVUT Praha 

Charles Games je studio stojící za oceňovanou hrou Attentat 1942. Charles Games se zaměřuje na narativní hry v jedinečném prostředí, přichází s inovativními způsoby, jak se věnovat vážným tématům. Studio Charles Games sídlí v Praze a v současné době vyvíjí novou historickou hru Svoboda 1945 a dobrodružnou The Legend of the Spirit Bird. 

Vít Šisler je vyučující na FFUK a odborný asistent v rámci oboru Studia nových médií. Ve svém výzkumu se věnuje informačním a komunikačním technologiím na Blízkém východě  
a výukovým hrám a simulacím. V letech 2008 – 2009 absolvoval na Fulbrightově stipendiu vědeckou stáž na Nortwestern University v Chicagu. 

Jakub Gemrot studoval programování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně na UK učí, v roce 2015 stál u vzniku nového oboru „vývoj počítačových her“. Jakub je hlavním programátorem hry Attentat 1942. 

 

Místo konání:
Online
Datum:

30.11.2020 18:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem