Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.3.2007 0:00 - 22.3.2007 0:00

Grafický design VŠUP Praha

Mezinárodní model studií grafického designu spočívá v partě několika starších a více mladších kolegů z celého světa, kteří sdílejí určitou zkušenost a mají si navzájem co říci. Na VŠUP je jedna z nejlepších škol grafického designu v ČR. Výstava v Bukurešti představuje semestrální a zkouškové práce studentů ateliéru Písma a typografie za poslední dva roky. Výběr obsahuje několik typů grafického designu: design písma, kulturní a sociální projekty a originální knihy. Profesoři na VŠUP povzbuzují studenty k budování a vyjadřování jejich vlastního grafického jazyka, nezávislého na přístupu mentora. „Náš absolvent je nezávislý, kriticky myslící, dospělá osoba s autentickým grafickým projevem. Je schopen profesionálně zvládat zakázky, tvořit svobodně a originálně.”

 

František Štorm
V roce 1991 absolvoval VŠUP v ateliéru Písmo a typografie. Od r. 1991 do 1995 pracoval jako asistent prof. Solpery v tomtéž atelieru. Zabývá se užitou a volnou grafikou a především tvorbou autorského písma. V roce 1993 založil Střešovickou písmolijnu, kde realizuje návrhy svých digitálních fontů. Průběžně publikuje články o české a světové typografii v odborném tisku a na webových stránkách www.pismolijna.cz. Několikrát vystavoval skupinově doma i v zahraničí, dvakrát samostatně v Čechách, a obdržel několik domácích i zahraničních ocenění za písma a knihy. Od podzimu 2003 vede atelier Písma a typografie na VŠUP.

Fonts by Frantisek Storm
Aichel, Alcoholica, Amor, Andulka, Antique Ancienne, Antique Moderne, Antique Regent, Areplos, Bahnhof, Baroque Ornaments, Baskerville Ten, Biblon, Clichee, Cobra, Compur, DynaGrotesk, Etelka, Etelka Monospace, Evil, Excelsor Script, Farao, Genre, Hercules, Ideal Gothic, Jannon, John Baskerville, John Sans, Juvenis, Kompressor, Lexon Gothic, Libcziowes, Lido STF, ITC Malstock, Mediaeval, Modell, Monarchia, Mramor, Negro, Ohrada, Ozdoby, Patzcuaro, Pentagraf, Pentagramme, Pivo, Plagwitz, Preissig, Preissig 1918, Regent II, Regula, Rondka, Sebastian, Serapion, Solpera, Splendid Quartett, Staromat, Tenebra, Teuton, Traktoretka, Tusar, Tyfa, Vida Pro, Walbaum Text, Zeppelin

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 5.3.2007 0:00
Do: 22.3.2007 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala