Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2019 13:00 - 19:00

Vánoční prezentace českých firem Granát a Preciosa v Českém centru

Prodejní prezentace družstva Granát Turnov, d.u.v. - vlastníkem ochranné známky "český granát" a české společnosti Preciosa Group.

Největší a dnes vlastně jediný výrobce šperků s českým granátem, družstvo umělecké výroby Granát Turnov, vznikl v roce 1953 sloučením několika menších výrobců šperků. Z počátku bylo družstvo roztříštěno po několika provozovnách v blízkém i dalekém okolí Turnova např. v Českém Dubu, Dolním Bousově, Lomnici nad Popelkou a v Rovensku pod Troskami. Proto byla v roce 1957 zahájena výstavba nové provozovny v Turnově na Výšince. Po dvou letech se začala výroba šperků soustřeďovat právě sem a byl tak položen základ dnešního družstva Granát Turnov.
Nejznámější a v přírodě nejrozšířenější granát je pyrop a almandin. Oba mají krásnou červenou barvu a hojně se používají ve šperkařství. Proto je v obecných představách spojen granát s červenou barvou, ačkoliv se vyskytuje i v jiných barvách (žluté, oranžové, hnědé, zelené).
Granát má léčivé účinky (příznivě ovlivňuje srdeční činnosti, psychiku a je nazýván i kamenem lásky).

Preciosa je předním světovým výrobcem skla. Po desetiletí přináší do sklářství nové nápady, jak kombinovat barvy a křišťálové či skleněné komponenty. Navrhuje unikátní svítidla a šperky s originálním rodokmenem. Firma Preciosa působí ve více než 140 zemích světa. Oficiálním představitelem značky pro Bulharsko je Bohemia Lux.  

 

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

5.12.2019 13:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala