Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2013 19:00

Grandhotel

Filmovou řadu Czech on Tour zahájíme promítáním filmu Davida Ondříčka a debatou s Jaroslavem Rudišem.

Fleischman se živí jako portýr ve sto metrů vysoké věži na vrcholu Ještěd. Futuristický pomník poválečné moderny není jen hotelem a televizním vysílačem v Jizerských horách, ale také místem, kam lidé promítají své touhy. Socialistický symbol slibné budoucnosti nového člověka je dnes oblíbenou zastávkou postarších německých turistů, kteří zde hledají stopy minulosti a svůj sudetský původ. Naproti tomu Fleischman je posedlý myšlenkou vznést se balónem do oblak, nad hotel, nad město Liberec, a uniknout tak životu, který se mu zdá nepříliš vydařený. Jedině Ilja, nesmělá pokojská, drží jeho myšlenky při zemi.

Trailer
CZ 2006, 95 min., česky s něm. titulky, režie: David Ondříček, hrají: Marek Taclík, Klára Issová, Jaromír Dulava, Jaroslav Plesl, Dita Zábranská, Ladislav Mrkvička a další.

Kino ACUD
Na promítání a následné diskusi přivítáme spisovatele Jaroslava Rudiše, autora románové předlohy.


CZECH ON TOUR pořádá Czech Film Center spolu se spolkovým sdružením pro komunální filmovou práci (Bundesverband kommunale Filmarbeit), za podpory partnerů: Budweiser Budvar, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Česko-německý fond budoucnosti, České centrum Mnichov, České centrum Berlín.

Místo konání:

ACUD Kino, Veteranenstr. 21, 10119 Berlin

Datum:

18.1.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala