Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2020 0:00 - 22.11.2020 0:00

IMPORTANT UPDATE - Grow our Humanity: Velvet Run 2020

VELVET RUN je tradiční akcí, kterou si za České centrum Stockholm připomínáme výročí sametové revoluce. Tato akce bude také provázána s letošním hnutím GROW OUR HUMANITY. V důsledku vyvíjející se situace letošní VELVET RUN však proběhne v pozměněné formě. Abychom zajistili co nejvyšší bezpečnost všech zúčastněných, nepoběžíme tentokrát všichni společně, ale každý zvlášť. Každý si tak může zvolit vlastní trasu ať už běhu či chůze, která mu vyhovuje. Bude nás však spojovat stejná myšlenka boje za svobodu, demokracii a humanismus. Pro všechny z vás, kteří se do akce zapojí, je přichystána speciální odměna!

Výběhem manifestujeme, že mladé generaci expatů ve Švédsku není situace v ČR lhostejná. Nový formát akce nám umožňuje oslovit a pozvat všechny mladé krajany, starší generaci, která emigrovala z politických důvodů, ale i všechny nadšené běžce, vášnivé chodce, humanisty, milovníky přírody po celém Švédsku.

Tradice se mají dodržovat a my jsme nadšení, že i přes všechny turbulence posledních měsíců můžeme navázat na výzvu GROWOURHUMANITY, na výzvu  pro všechny generace, na výzvu protáhnout si svaly a zúčastnit se letošního VELVET WALK RUN s Českým centrem.  

JAKOU PODOBU LETOŠNÍ ROČNÍK VELVET WALK RUN NABÍRÁ?

  • Každý si vybere svou vlastní trasu, která mu vyhovuje, ideálně v přírodě či oblíbeném místě, která pro vás prezentuje svobodu, a kde nabíráte novou energii.
  • Je na vás, jak se rozhodnete zapojit. Důležité je se zúčastnit! A to ať už během, procházkovým tempem, s kočárkem, na koloběžce…
  • Cílový čas běhu není podstatný, tak jako účel. Projevit respekt lidem, kteří v minulém režimu bojovali za úctu, čest i samotný život.
  • Sdílejte s námi vaše úspěchy (počet uběhnutých kilometrů, fotografii, zážitek či myšlenky oblíběných humanistů) pod příspěvek na FB ČC Stockholm. Označte České centrum s hastagem #GROWOURHUMANITY.
  • Obdržíte od nás speciální odměnu, kterou Vám pošleme do soukromé zprávy. Odměnu si budete moci užít z pohodlí svého domova po dobu 24 hodin od soboty 18:00.  Nápovědou Vám může být citát známé české osobnosti: “Svoboda. Rovnost. Demokracie. Soucit. V tomto státě nikdo nemusí být vězněn nebo umírat pro své přesvědčení.“

ZA KOHO BĚŽÍME?

Za disidenty, kteří přikládali v kotelnách. Za umělce, kteří tvořili do šuplíku. Za emigranty, kteří bojovali za hranicemi země. Za studenty, kteří zvonili klíči. Za všechny, kteří prokázali hrdinství a postavili se bezpráví a útlaku, kteří to nevzdali. Nezáleží, kdo jsou vaši hrdinové, záleží jen na tom, že se jejich vytrvalostí, houževnatostí a překonávání sebe sama inspirujete a vyběhnete na jejich počest do stockholmských ulic

 

 

      .

 

 

 

 

 

PROČ SE BĚH POŘÁDÁ?

Běh jevěnovaný vzpomínce na události roku 1989 a  SAMETOVÉ REVOLUCI.

Krátký běh / procházka je především pro Čechy žijící ve Švédsku, ale nejen pro ně. Jejich partneři, přátelé, děti a blízcí jsou rovněž vyzváni, abychom si společně připomněli, že je třeba dbát na svobodu. Vážíme si toho, že můžeme žít svobodně po celém světě, a nikdy nepřestaneme být vděční za to, že jsme ve Švédsku vřele vítáni, přesto se silně cítíme propojeni s naším domovem a naším dědictvím

        

 

 

 

 

 

 

Místo konání:
ONLINE
Datum:

Od: 21.11.2020 0:00
Do: 22.11.2020 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala