Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2020

Global Science Café: Challenges of Developing Serious Video Games

Další díl Global Science Café se zaměří na fenomén českých počítačových her, které jsou známé a úspěšné po celém světě.

Jednou z nich je i Attentat 1942, která vychází z původní vzdělávací hry Československo 38–89: Atentát. Obsahuje však nové herní prvky, vylepšenou grafiku a překlad do angličtiny.

Za projektem Attentat 1942, který získal titul Česká hra roku 2018, stojí odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky. Vývoj hry finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a Technologická agentura České republiky. Zisk z prodeje hry je investován do vědy a výzkumu.

Global Science Café 4

30. listopadu 2020 v 18 hodin (SEČ) on-line na FB Českého centra Rotterdam

Hosté: Vít Šisler, Jakub Gemrot

Moderátor: Dr. Michael Londesborough, Ph.D.

Partner: FEL ČVUT, Praha

Jazyk: angličtina

Studio Charles Games se zaměřuje na narativní hry a přichází s inovativními způsoby, jak se věnovat vážným tématům. Vzniklo jako spin-off Univerzity Karlovy, sídlí v Praze a představuje unikátní propojení akademické sféry a herního byznysu. Stojí například za oceňovanou hrou Attentat 1942. V současné době vyvíjí novou historickou hru Svoboda 1945: Liberation. 

O hostech

Vít Šisler je vyučující na FF UK a odborný asistent v rámci oboru Studia nových médií. Ve svém výzkumu se věnuje informačním a komunikačním technologiím na Blízkém východě a výukovým hrám a simulacím. V rámci doktorského studia absolvoval na Fulbrightově stipendiu vědeckou stáž na Nortwestern University v Chicagu. Je hlavním designérem hry Attentat 1942.

Jakub Gemrot vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně na UK učí, v roce 2015 stál u vzniku nového oboru Vývoj počítačových her. Je jednatelem Charles Games a jedním z programátorů hry Attentat 1942.

O moderátorovi

Dr. Michael Londesborough, Ph.D. je britský vědec pracující v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR, zaměřuje se na výzkum sloučenin boru. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky. Spolupracuje s British Council v Praze, podílí se na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci (soutěž FameLab). Za své popularizační aktivity získal např. od AV ČR Medaili Vojtěcha Náprstka (2009).

O Global Science Café

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celosvětové sítě Českých center. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.

 

Odkazy:

Charles Games

Attentat 1942 

Trailer ke hře Attentat 1942 na YouTube

Svoboda 1945

The Legend of the Spirit Bird

 

Vít Šisler

Podcast Jamese Cola s Vítem Šislerem na téma historie videoher 

Programátor Jakub Gemrot

Partner

 

 

Místo konání:
Datum:

30.11.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem