Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.9.2007 0:00 - 0:00

Havel na Wawel

Inspirací pro setkání s Václavem Havlem je vydání jeho knihy "Stručně prosím!". Polské veřejnosti bude představen polský překlad této knihy. V 17.00 hod. se uskuteční diskusní panel, jehož se z účastní: V. Havel, A. Michnik, K. Kutz, A. Jagodziński. Diskusi bude moderovat H. Wożniakowski. Vstup volný. Ve 20.00 hod. se uskuteční koncert české legendární skupiny "The Plastic People of the Universe". Koncert se koná v sídle vydavatelství "Znak". Vstup volný.

Ve své knize V. Havel vzpomíná na období, kdy byl prezidentem. S humorem popisuje každodenní život na Hradčanech, své hádky z premiérem a boj s neustále se kazící tiskárnou. Čtenář zde nalezne také myšlenky na téma současného světa - od narození mladé domokracie až po úvahy, proč se operace USA v Iráku musela zakončit neúspěchem.

The Plastic People of the Universe - legendární česká undegroundová skupina, která vznikla v Československu na konci 60. let. Soubor je považován za symbol české opozice, i když členové skupiny byli (a chtěli být) především rockovými hudebníky. Skupinu založili: Martin Hlavsa, Josef Janíček, Jiří Krabeš a Jan Brabec v říjnu 1969.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

3.9.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Urząd Miasta Krakowa


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala