Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.9.2014 0:00 - 22.9.2014 0:00

Režisérka Hedvika Hlaváčková na ALTOFESTU v Neapoli

Od 12. do 22. září 2014 se uskuteční kreativní rezidence mladé české režisérky v rámci festivalu ALTOFEST v Neapoli. Cílem rezidence je vytvořit filmový dokument na téma vztahu lidí k veřejnému prostoru. Vzniklý film bude promítán v rámci festivalu od 22. do 27. září 2014 v Neapoli a následně bude uveden na zahajovacím dni Filmového festivalu v Neapoli v sekci „Parallelo“, a to 29. září 2014.

Hedvika Hlaváčková je mladá česká scénáristka a režisérka. V roce 2014 dokončila studium na FAMU v Praze svým absolventským dokumentárním filmem „Periferní snění“, který se zabýval tématem života na sídlišti Černý most v Praze. Zkoumá v něm proces vytváření vztahu mezi lidmi a místem ve kterém žijí, a pokus o přetvoření této periferní zóny, se kterou její obyvatelé nemají téměř žádný vztah, v živoucí místo.

V rámci rezidence bude Hedvika Hlaváčková pokračovat v podobném tématu. Ve svém novém filmovém projektu bude navíc studovat stopy lidského chování, vztah lidí k soukromému a veřejnému prostoru a jakým způsobem se navzájem ovlivňují. Cílem je ukázat veřejný prostor, ve kterém žijeme z různých perspektiv, neboť i přesto, že je jeden, má mnoho různých podob.

ALTO FEST, festival ideově vytvořený a řízený divadelní společností TeatrInGestAzione, slaví tento rok již své čtvrté vydání. Je mezinárodním festivalem performativních umění a interdisciplinárních přesahů, který vznikl v roce 2011, je od počátku postavený na přímé participaci občanů Neapole, kteří ve svých domovech a soukromých prostorech jiného druhu (zahrady, sklepy, řemeslné dílny, tělocvičny, atd.) hostí umělce z celého světa. Záměrem festivalu je vyvolat zájem o kulturní dění ve městě zapojováním občanů formou sdílení soukromí jejich domovů s umělci a s veřejností. Tímto způsobem se sami občané stávají přímým podporovatelem kultury provozované v soukromých prostorech tím, že dají k dispozici místo pro její realizaci.

Program ALTO FEST je k dispozici také on-line:

http://www.teatringestazione.com/altofest2014/programma/

 

 

Trailer k  absolventskému filmu Hedviky Hlaváčkové: http://vimeo.com/85235656

Místo konání:
Neapol
Datum:

Od: 12.9.2014 0:00
Do: 22.9.2014 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala