Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2017 20:00

Himalayan Dalai Lama ~ wilhelmstr./[un]plugged

Unplug [ʌnˈplʌg] - vytáhnout ze zásuvky, odpojit, vypojit ze sítě. Česká hudební scéna nenabízí jen širokou škálu skvělých hudebníků s klasickými hudebními nástroji, ale i nastupující generaci mladých progresivních producentů a tvůrců, pohybujících se v hudebních prostředích převážně tvořenými elektronickými prvky, zvuky a melodiemi. Skrze tvůrčí myšlenky převedené do skutečnosti pomocí jedniček a nul vytvářejí nové kreativní světy „vypojené“ ze všedního života, ve kterém se bez jedniček a nul již neobejdeme.

Prostor Galerie TZB tentokrát vyplní zvuky syntetizátorů brněnské dvojice Himalayan Dalai Lama. Kryštof Matěj a David Novotný ve své tvorbě kombinují prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna a svoje zatím poslední EP Space, vydané pod labelem Českého rozhlasu, obohatili i o party živých nástrojů. Sami popisují svoji hudbu jako „fůzi jednoduchých minimálních elektronických beatů a harmonii s lehce tanečním potenciálem naplněným silnými melodickými podklady s lehkostí vzduchu“.

Kromě klubových hraní ve střední Evropě za sebou mají koncerty na největším českém multižánrovém festivalu Colours of Ostrava a na mezinárodním showcasovém festivalu Eurosonic v nizozemském Groningenu.

Soundcloud: https://soundcloud.com/himalayandalailama

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.3.2017 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala