Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2019

"Puella Trio" na hudebním festivalu v Navpliu

Na 28. ročníku festivalu klasické hudby ve městě Navplio nacházejícím se na východním pobřeží Peloponésu vystoupí letos klavírní trojice „Puella Trio“.

Κaždoroční hudební festival v Navpliu hostil po dobu svého dlouholetého trvání řadu slavných hudebních těles a umělců mezinárodní klasické scény a byl vyhodnocen svazem řeckých hudebních kritiků jako nejlepší v zemi. Představilo se na něm více než 250 řeckých a zahraničních světově uznávaných umělců, 24 kvartet, 18 symfonických či komorních orchestrů a mezi nimi nemálo mladých a nadcházejících hudebníků.  Koncerty se vždy konají přímo na náměstích tohoto dávného města, na hradě, v kostelích a na jiných památkových místech. Festival přiláká ročně více než 190 000 návštěvníků jak místních, tak turistů. Jeho příznivci se sjíždějící z celého Řecka a potvrzují tím jeho významnou kulturní hodnotu.

Česká účast na tomto festivalu se pomalu stává tradicí. V r. 2016 zde vystoupila houslistka Jitka Hosprová, v r. 2017 houslista Jan Mráček v doprovodu klavíristy Lukáše Klánského a v r. 2018 se představil kvartet Esemble Martinů, který tvořili: Miroslav Matějka, Radka Preislerová, Bledar Zajmi a Štěpán Kos.

V letošním roce se obecenstvo může těšit na trio mladých českých umělkyň, které si říkají „Puella Trio“ a představí se v Navpliu ve složení: Eva Krestová (housle), Aneta Šudáková (violoncello) a Veronika Bohmova (klavír).

Akce se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Athénách.

Místo konání:
Navplio, východní Peloponés
Datum:

4.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala