Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2018 - 1.5.2018

Studia Mjölk představí svoji architektonickou intervenci v Logroñu

Architektonické studio Mjölk z Liberce přijalo pozvání na festival architektury Concéntrico de Logroño, kde na náměstí Plaza de Santa Ana představí svůj objekt ve veřejném prostoru. Festival oceňuje originalitu výtvorů těchto mladých designérů, proto jim umožnil postavit objekt, který bude krášlit náměstí metropole regionu La Rioja. Zahájení se uskuteční v pátek 27. dubna v 18 h v Pabellón del festival (C/ Portales, 50). Instalace bude k vidění do 1. května.

Jan Mach, Jan Vondrák a Lukáš Holub, skupina tří čerstvých absolventů Fakulty umění a architektury v Liberci založila v roce 2008 architektonické studio Mjölk. Po několika letech se z klukovského snu stala uznávaná architektonická kancelář. Jejich architektura se vyznačuje severskou koncepční jednoduchostí, materiálovou pravdivostí a hravostí.

Concéntrico je mezinárodní festival architektury a designu, který se pořádá ve městě Logroño. Jeho cílem je objevit a znovuobjevit zajímavá místa v historickém centru města. Návštěvníci se mohou do těchto míst dostat přes různé instalace, které spojují vnitřní nádvoří, náměstí a skrytá zákoutí. Každá intervence je prací určité skupiny architektů nebo designérů, jejichž hlavním cílem je docílit souladu s určitým místem. Festival také nabídne výstavy a přednášky tvůrců z celého světa.

Více informací na:

http://www.concentrico.es
www.mjolk.cz

 

 

Místo konání:
Plaza de Santa Ana, Logroño.
Datum:

Od: 27.4.2018
Do: 1.5.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala