Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.9.2013 - 29.9.2013

Výstava INSIDE/OUTISDE. Polští studenti Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě

Na fotografickém festivalu INTERPHOTO v Białymstoku bude možné vidět fotografickou výstavu INSIDE/OUTSIDE, která prezentuje fotografie polských studentů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Tradice studia Poláků na českých vysokých školách je velmi dlouhá. Na žádné z českých uměleckých škol však Poláci netvořili a netvoří tak velké procento studentů jako na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, kde dnes tvoří zhruba třetinu všech studentů.

Nemálo z nich je z Bialegostoku, právě proto v tomto městě můžeme na festivalu INTERPHOTO uvést poprvé výstavu prací současných polských studentů a nedávných absolventů ITF. Jak její název INSIDE/OUTSIDE napovídá, představuje hlavně dva okruhy děl, které jsou mezi současnými polskými studenty a nedávnými absolventy naší školy velmi rozšířené: fotografie s tématy vnitřního světa, autorské sebereflexe, intimity, rodiny a přátel na jedné straně a moderní, často výrazně subjektivně pojaté dokumenty vnějšího světa na straně druhé. I když jde o poměrně rozsáhlou výstavu, ve skutečnosti je to jenom malá ukázka tvorby polských studentů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Výstavu zahájí ředitel festivalu Grzegorz Jarmocewicz spolu s Vladimírem Birgusem, ředitelem ITF. Na vernisáž zveme 2. září v 17:30 hod.

Adresa: Sala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11.

Program festivalu: http://www.interphoto.pl/pl/index.php/program

Místo konání:
Białystok, Sala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. Oskara Sosnowskiego 11
Datum:

Od: 2.9.2013
Do: 29.9.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala