Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.12.2017 19:30

iShorts: to nejlepší z mladé krátkometrážní tvorby

Ať už jde o studentské snímky, nebo oceněné debuty, iShorts propagují krátkometrážní tvorbu a to nejen v českých a slovenských městech. Po úspěšném promítání v minulém roce se vrací iShorts do Bruselu s vánoční nadílkou toho nejlepšího, co v Čechách a na Slovensku vzniklo v roce 2017. Všechny filmy jsou promítání s anglickými titulky.

Na závěr akce čeká na návštěvníky kulinářské Vánoční překvapení!
PROGRAM

Nehoda / Šimon Štefanides, hraný, 13 min

Starý pan Tošovský srazil svým autem taktéž starou paní Pařízkovou. Dcera pana Tošovského, Zuzana, je zlostí bez sebe, aby předešla dalším tragédiím než se věc řádně vyřeší, sebere mu klíčky od auta a schová je. Tím sice dočasně vyřeší problém jejího senilního otce a řízení, ale zároveň si znepřátelí svojí matku a jeho manželku Janu, která již několik dní plánuje jet na hřbitov udělat jarní úklid..

Backstage / Dominik Truhlář, Martin Mach; dokumentární; 11 min

Pro někoho je krematorium morbidní prostředí, o kterém se moc nekonverzuje, spalovač Ivo Plaček se ale nebojí veřejně mluvit o své práci...

Domovoj / Pavel Soukup; hraný, 9 min

Temná pohádka o babičce, strážci domu a jeho střetu s nezvanými nočními návštěvníky. Ke shlédnutí zde.

Benny / Michal Hruška, hraný; 18 min

Benny je úspěšný mladý muž. Jako nájemný vrah si slušně vydělává a úspěchy sbírá i u krásných žen. Jak ale dopadne, až dostane úkol zavraždit sám sebe? Cynická krimi-komedialní slovní přestřelka o zvrácených hodnotách a prázdných vztazích. Trailer zde.

Obchodní dům / Tereza Vágnerová, Petr Januschka; dikumentární, 21 min

Obchodní dům je tragikomická mozaika lidí obývajících kuriozitu o šesti etážích s perfektně zakonzervovanou kulturou a estetikou socialismu. Poslední nezrekonstruovaný Prior v Čechách soustředí osudy lidí, kteří uvízli v čase, kdy byl Prior na vrcholu své slávy.

Austerlitz Advent  / Josef Abrahám; hraný; 29 min.

Píše se rok 1805. Příběh se odehrává během bitvy u Slavkova. Moravská metropole Brno se tak ocitá v nepřehledné situaci, kdy co chvíli městu vládne někdo jiný. V blízkosti Brna nacházíme hlavního hrdinu Kajetána, svědomitého správce majetku brněnského měšťana, který před vojenskou hrozbou uprchl do bezpečí slezského Krakova a zanechal nebohému Kajetánovi svou usedlost a grunt na starost. Poklidný advent nekonfliktního Kajetána a jeho mladičké manželky, přehluší dunění blížících se děl a oba se přes noc stanou nedobrovolnými ubytovateli průchozích vojsk…

Haiku / Bartłomiej Klimsza; hraný; 16 min.

Příběh o dvou mladících povzbuzených alkoholem při setkání s dívkou, o které oba sní. Kam ty tři dovede jedna magická noc? Vstup volný, registrace povinná na ccbrussels@czech.cz.

Organizátoři akce: Zastoupení jihomoravského kraje v Bruselu, České centrum Brusel, centrum českých studií při ULB

iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Pravidelně tak divákům přináší krátké filmy z významných filmových festivalů, jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších.

 

Kde: Plzeňský dům, 31 Jamblinne de Meux, 1030 Schaerbeek

Kdy: 7. Prosince 2017 od 19:30

Místo konání:

Datum:

7.12.2017 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala