Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.12.2013

Koncert Ivy Bittové v Bruselu

České centrum v Bruselu a Muziek Publique vás zvou na koncert hudební skupiny Eviyan, jejíž hlavní zpěvačkou a houslistkou je Iva Bittová. Koncert se bude konat ve středu 4. prosince ve 20h v Galerii de la Porte de Namur v Bruselu.

Po několika úspěšných koncertech v USA i v Evropě vystoupí EVIYAN poprvé také v Bruselu. Legendární česká zpěvačka a houslistka Iva Bittová a dva Američané - klarinetista Evan Ziporyn a kytarista Gyan Riley - se dali dohromady s cílem vytvořit soundtrack pro globální vesnici 21. století - jednoduchou, organickou, intimní a akustickou směs world music, postminimalismu, jazzu, rocku a kabaretu. Eviyan vychází z různých hudebních vlivů a inspirací, jež členové formace načerpali za desítky let strávených na cestách po celém světě a díky spolupráci s vynikajícími hudebníky ze všech kontinentů. Při hledání vlastní cesty nacházejí spřízněné duše a inspiraci. Na programu večera jsou nové skladby, které členové skupiny složili pro sebe navzájem. 

Vynikající vokalistka a houslistka Iva Bittová vychází ze zvuků své rodné Moravy a bohatých slovenských a romských tradic. Její podmanivá a nezapomenutelná hlasová paleta, která se neustále rozšiřuje, představuje spojení těchto starobylých tradic s městským, avantgardním vnímáním.

Klarinetista Evan Ziporyn v průběhu třiceti let projel celý svět s cílem objevovat nové možnosti v hudbě. Studoval po boku mistrů gamelanu na ostrově Bali a spolupracoval s výbornými hudebníky z celého světa včetně Indie, Číny a Senegalu. Jeho pětadvacetileté působení v newyorských Bang on a Can mu přineslo možnosti spolupráce s mnoha špičkovými hudebníky a skladateli.

Kde: Molière, Galerie de la Porte de Namur, Bastion Square 3, 1050 Brusel ( Ixelles )

Cena: € 12 členové / nečlenové € 17 / předprodej nečlenové € 15

Rezervace: http://www.muziekpublique.be/nouvelles/concerts-8/article/eviyan-iva-bittova-gyan-riley-evan-2917?id_evenement=1466&lang=fr 

Více info: http://www.muziekpublique.be/nouvelles/concerts-8/article/eviyan-iva-bittova-gyan-riley-evan-2917?id_evenement=1466&lang=fr

 

Místo konání:

Theatre Moliere

Datum:

4.12.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala