Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2012 19:00

Koncert Ivana Ženatého u příležitosti Dne Evropy v Madridu

České centrum zve na koncert jednoho z nejvýznamnějších českých houslistů Ivana Ženatého v doprovodu klavíristy Stanislava Bogunii. Koncert se uskuteční u příležitosti svátku Dne Evropy a zazní na něm skladby slavných českých skladatelů B. Martinů, A. Dvořáka, O. Máchy, L. Janáčka a B. Smetany. Ženatý a Bogunia vystoupí dne 9. května v 19 hodin v madridském Museo del Romanticismo. Akce je pořádána Českým centrem v Madridu ve spolupráci s Comunidad de Madrid, Museo del Romanticismo, Amigos del Museo Romántico a Velvyslanectvím ČR.

Program:

 

Bohuslav Martinů: Sonáta pro housle a klavír

Antonín Dvořák: Sonáta Fa mayor pro housle a klavír

Otmar Mácha: Elegie pro housle a klavír

Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír

Bedřich Smetana: "Má vlast" – dvě dua pro housle a klavír 

 

IVAN ŽENATÝ, houslista 

Ivan Ženatý je považován za jednoho z nejlepších českých houslistů současnosti. Nejvíce byl ovlivněn hodinami u slavného houslisty Josefa Suka a jejich dlouholetou spoluprací, která vyvrcholila koncerty na festivalech Würzburger Mozart-Festspiele a Pražské jaro. Opakovaně se objevuje jako host nejrůznějších umělců ve své zemi. Jeho poslední kompletní nahrávka Dvořáka a dva koncerty pro housle od J. B. Foerstera se Symfonickým orchestrem BBC dirigované J. Bělohlávkem se setkaly s velkým zájmem. Často je zván jako porotce na mezinárodní soutěže.

 

 

STANISLAV BOGUNIA, klavírista

Narodil se na Moravě, studoval hru na klavír, dirigování orchestru a skladbu na konzervatoři v Ostravě. Ve studiích pokračoval na Akademii múzických umění v Praze, kde absolvoval jako klavírista a dirigent. Dirigoval několik českých orchestrů, a to včetně Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Byl hostujícím dirigentem v několika zemích v Evropě, Brazílii, Argentině, na Kubě, Tajvanu, v Arabských emirátech a Japonsku. Několik let se také věnuje výuce, je učitelem a ředitelem na Akademii múzických umění v Praze.

Více informací na http://museoromanticismo.mcu.es/actividades/programaDeActividades/conciertos.html


 

Místo konání:

Museo del Romanticismo, C/ San Mateo, 13. Madrid

Datum:

9.5.2012 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala