Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.3.2020 18:00

Jak pojmenovat potřebu bydlet

Jak slova, která v souvislosti s potřebou bydlet používáme, utvářejí skutečnost? Jaký vliv má to, kdo a jak mluví o nedostupnosti bydlení? Proč je důležitá možnost pojmenovat své potřeby? Jaké tlaky vytváří současný diskurs o bydlení a proč se kromě bezdomovectví tematizuje dostupnost bydlení jako taková? Pojmenovávání potřeby bydlet bude diskuse reflektovat z pohledu sociologických výzkumů i z konkrétní zkušenosti se životem bez domova.

 

Hostia:

 
Tomáš Hoření Samec - je sociolog pôsobiaci v Sociologickém ústavu AV ČR, v. v. i, absolvoval výskumnú stáž na University of Vienna a zameriava sa na výskum procesov financializácie bývania, analýzu diskurzu bývania a na nové formy poskytovania bývania realizované verejnými a kolektívnymi aktérmi.

Ján Bilský - žije v Bratislave, jeho vášeň je vojenská technika, konkrétne letectvo. Ako pracujúci sa venoval gastronómii. Obľubuje dokumentárne filmy a rád diskutuje. 


Moderuje Miriam Kanioková (magistrát Hlavného mesta SR Bratislava, sekcia sociálnych vecí).


Podujatie sa koná v rámci sprievodného programu výstavy Dymová hora, ktorá je v Múzeu mesta Bratislavy prístupná do 26. 4. 2020. Vstup voľný.

 

Viac informácií: www.facebook.com

Foto (C) Bratislava - hlavné mesto SR

 

Místo konání:

Bratislava, Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1

Datum:

3.3.2020 18:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala