Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2018 - 9.2.2019

Jakub Nepraš - výstava v Waldburger Wouters

Jakub Nepraš je v Bruselu a v galerii Waldburger Wouters častým hostem – z minulých výstav připomínáme například spolupráci Českého centra s Pražským domem v roce 2011 při výstavě Neprašových prací v této galerii, nebo jeho další sólo výstavu v roce 2015.

Zároveň ale multimediální instalace tohoto českého umělce mohli obdivovat i návštěvníci českého pavilonu na EXPO2015 v Miláně, stejně jako publikum v mnoha dalších evropských zemích, Číně, USA nebo Uruguayi.

Jakub Nepraš (* 1981)

Do povědomí širší veřejnosti vešel Jakub Nepraš po obdržení hlavní ceny mezinárodního uměleckého veletrhu Arte Fiera Bologna. Nepraš absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru nových médií Michaela Bielického a je modelem současného umělce využívajícího nejmodernějších technologií k vytvoření svérázného vizuálního jazyka, který je sdělný, překvapivý, kritický a dokonce i líbivý. Pro Nepraše je typický široký záběr zpracovávaných témat, jejich dlouhá příprava a přesná artikulace prostřednictvím profesionálních počítačových metod. Přes lehké ironické videoskici a složitější videokoláže se dostal až ke složité formě promítaných materiálů, v nichž se zabývá, jak sám říká, evolucí našeho současného i budoucího superorganismu. V nich reflektuje postavení člověka v konzumním světě, ekologické důsledky lidské činnosti, možnosti sebereflexe dnešní civilizace.  Tuto reflexi provádí zcela aktuálním způsobem: používá všech civilizačních výhod, nemoralizuje a není nostalgický. (Prague Art)

Kdy: vernisáž 1. 12. 2018 od 18:00 do 21:00, výstava potrvá do 23. února 2018

Kde: Waldburger Wouters , Boulevard d'Anvers 49

Více o galerii a výstavě zde.

Autorovy oficiální stránky: https://www.jakubnepras.com/

Místo konání:

Datum:

Od: 1.12.2018
Do: 9.2.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala