Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.11.2019 20:00 - 21:30

Performance Jakuba Šimčíka

Vzpomínky na emigraci, propagandistické filmy, rodinné fotografie i archivní dokumenty. Materiál sesbíraný během sedmi let. Vizuální umělec Jakub Šimčík představí art video v prostoru Hectolitre v pátek 29. listopadu od 20:00.

 

Umělecký prostor Hectolitre je věnovaný umělcům, kteří se chtějí hlouběji ponořit do svých projektů a kteří se zároveň chtějí inspirovat konkrétním místem i komunitou dalších umělců. Jedním z nich je aktuálně i umělec Jakub Šimčík.

Pátrání v rodinné historii a promýšlení osobní zkušenosti emigrace přivedlo Jakuba Šimčíka ke zkoumání politického pozadí vlastního života a archivů tehdejšího státního aparátu Československa. Šimčíkova video performance přináší pohled na rozličný materiál sesbíraný během sedmi let, v němž se prolínají propagandistické filmy a dokumenty s fotografiemi i osobní zkušeností.

Jakub Šimčík (*1984) pochází z Ostravy, ale od dětství žije v zahraničí. Studoval fotografii a intermediální tvorbu v Lipsku, Glasgow a fotožurnalismus ve Švédsku. Stěžejním uměleckým médiem se pro něj stalo video, v němž tematizuje především různé aspekty emigrace.

 

Přednáška a performance proběhnou v angličtině.

Vstup volný. Více informací zde.

 

Kdy: 29. listopadu 2019 ve 20:00

Kde: Hectolitre, Rue de l'Hectolitre 3, Brussels

Místo konání:

Datum:

29.11.2019 20:00 - 21:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala